Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kolejne podium Szczepana Kupczaka w kombinacyjnym Grand Prix [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2019-09-02

Weekend z Letnią Grand Prix w kombinacji norweskiej (Oberhof) pod znakiem drugiego podium Szczepana Kupczaka. Bardzo dobry bieg Adama Cieślara. Kolejne zawody w kombinacji norweskiej za nami i kolejny świetny występ Szczepana Kupczaka. Polak po sobotnich zawodach w których zajął 29 miejsce dużo lepiej spisał się w Niedzielę, kiedy to zajął 3 miejsce tym samym drugi raz tego lata stając na podium. Sobotnie zmagania mężczyzn wygrał Franz Josef Rehrl, niedzielne Antoine Gerard. A wśród pań tryumfowały Tara Geraghty-Moats i Gyda Westvold Hansen.

 

SOBOTA 31.08.2019
 
Skoki mężczyzn
 
Mężczyźni swoje skoki oddawali na skoczni dużej w Oberhofie. Najlepszy po skokach okazał się Franz-Josef Rehrl, który wyprzedził Akito Watabe i Leifa Torbjoerna Naesvolda. Kolejne lokaty zajęli Laurent Muhlethaler i Yoshito Watabe. Najlepszy z Polaków okazał się Szczepan Kupczak który zajął 16 miejsce. Tuż za nim był Piotr Kudzia. Dobrze spisał się Wojciech Marusarz który zajął 22 pozycję. Najsłabiej wypadł mający ostatnio problemy na skoczni Adam Cieślar, który zajął 49 miejsce. 
 
  
Bieg mężczyzn
 
Bieg rozgrywany w tradycyjnej formule, czyli na dystansie 10 kilometrów dał zwycięstwo prowadzącemu po skokach Rehrlowi. Drugi, za Austriakiem był Akito Watabe a trzeci Samuel Costa. Czwartą pozycję zajął Vinzenz Geiger a piątą Wolfgang Joebstl. Szczepan Kupczak był 29, Wojciech Marusarz 40 a Piotr Kudzia 42. Adam Cieślar pobiegł znakomicie notując drugi czas biegu co dało jednak dopiero 44 miejsce.
 
TUTAJ - Wyniki
 
 
 
Skoki kobiet
 
Panie rywalizowały na normalnym obiekcie w Oberhofie. Najlepsza okazała się Stefaniya Nadymova która uzyskała 94 mietry. Druga była Gyda Westvold Hansen a trzecia Thea Minyan Bjorseth. 
 
 
 
Bieg kobiet
 
Kobiety rywalizowały na dystansie 5 kilometrów. Zwycięstwo odniosła po raz kolejny Amerykanka Tara Geraghty-Moats, która wyprzedziła Stefaniye Nadymovą z Rosji. Trzecia była Jenny Nowak a czwarta Gyda Westvold Hansen, piąta Anastasia Goncharova. 
 
TUTAJ- Wyniki
 
 
 NIEDZIELA 01.09.2019
 
Skoki mężczyzn
 
W Niedzielę skoki wygrał dość niepodziewanie Francuz Antoine Gerard, który skoczył 131 metrów. Drugi był Julian Schmid a trzeci Lukas Greiderer. Czwarte miejsce zajmował Szczepan Kupczak a piąte Laurent Muhlethaler. Piotr Kudzia był 29, Adam Cieślar 37 a Wojciech Marusarz 48.
 
 
Bieg mężczyzn
 
Walka o zwycięstwo toczyła się między kilkoma zawodnikami. Zwycięstwo odniósł Antoine Gerard. Drugi był Ilkka Herola a trzeci Szczepan Kupczak który awansował jedną pozycję po skoku notując bardzo dobry 10 czas biegu. Czwarty był Laurent Muhlethaler a piąty Lukas Greiderer. Punkt wywalczył Adam Cieślar który przesunął się na 30 miejsce.  Piotr Kudzia był 44 a Wojciech Marusarz 47. Podium tej rywalizacji na zdjęciu powyżej.
 
TUTAJ  - Wyniki
 
 
 
Skoki kobiet 
 
Skoki wygrała ponownie Stafniya Nadymova z Rosji. Druga była Gyda Westvold Hansen a trzecia Veronica Gianomena. Czwarte miejsce należało do They Minyan Bjorseth a piate do Jenny Nowak. Zdyskwalifikowana za nieprawidłowy kombinezon została faworytka do zwycięstwa Tara Geraghty-Moats.
 
 
Bieg kobiet
 
Zwycięstwo odniosła Gyda Westvold Hansen która o 9,2 sekundy wygrała ze Stefaniyą Nadymovą. Trzecie miejsce utrzymała Veronica Gianmoena. Czwarta była Jenny Nowak a piąta Anastasia Goncharova.
 
TUTAJ - Wyniki
 
 
 
 
 
Dla pań były to ostatnie zawody Letniej Grand Prix tego lata. W klasyfikacji generalnej wygrała Stefaniya Nadymova przed Tarą Geraghty-Moats i Jenny Nowak.
 
TUTAJ - Klasyfikacja generalna 
 
 

 

 Panowie przeniosą się teraz do Austrii gdzie już 3 września treningi i runda prowizoryczna na normalnym obiekcie w Tschagguns a dzień później konkurs indywidualny.
 
 
Maciej Sulowski 
 
 

Komentarze - 1

Luk

Opublikowano: 2019-10-08 10:07:13

Brawo Kupczak, cieszy też skok formy Kudzi. Oby tak zimą i będzie git.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl