Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Zwycięstwo Norwegów w Val di Fiemme!

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2020-01-12

Niedziela to dla dwuboistów pierwszy w tym sezonie start drużynowy. Zawody wygrali Joergen Graabak i Jarl Magnus Riiber. Polskę reprezentowali Wojciech Marusarz oraz Szczepan Kupczak, ale zostali oni zdublowani. Po skokach prowadzili Japończycy Team I, jednak po biegu skończyli na 9. pozycji. 

 

Serię skoków wygrała Japonia: Akito Watabe (103 m) i Ryota Yamamoto (103,5 m). Na drugiej i trzeciej pozycji uplasowali się Norwegowie. Team I: Joergen Graabak (102 m) i Jarl Magnus Riiber (102,5 m). Team II: Espen Bjoernstad (99 m) i Jens Luraas Oftebro (102,5 m). Wojciech Marusarz startował jako pierwszy z naszych zawodników i tak, jak wczoraj ozystał 95 metrów. Nieco lepiej poradził sobie Szczepan Kupczak, jego odległość to 96,5 metra. 

 

Bieg należał do Nerwegów z zespołu I. Graabak i Riiber zwyciężyli z czasem 33 minuty i 19 sek. Za nimi Niemcy I - Fabian Riessle i Vienzenz Geiger (+43.8 sek.). Na trzecim miejscu znaleźli się Austriacy II - Martin Fritz oraz Lukas Greiderer (+44.3 sek.). Tuż za nimi 4. miejsce zajęli ich rodacy Team II - Lukas Klapfer i Franz-Josef Rehrl (+45.9 sek.). 

 

WYNIKI

 

Bożena Tyc

Komentarze - 1

Michał

Opublikowano: 2020-01-12 17:15:51

No spadek w biegu był do przewidzenia, lecz zdublowanie jest bardzo słabym wynikiem. Szczepan jeszcze jako tako biegł, ale co nadrobił to Wojciech Marusarz niestety stracił. Jednak mimo obecnej postawy Adama Cieślara w skokach, według mnie można było go dziś wystawić a to niewątpliwie zwiększyłoby szanse Polaków na uniknięcie zdublowania.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl