Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ w kombinacji: Riiber zwycięża, Kupczak 23!

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2020-01-26

Niedzielne zmagania w ramach Pucharu Świata, kombinatorzy norwescy rozpoczęli od serii skoków na dużej skoczni. Po południu przystąpili zaś do biegu na 10 kilometrów metodą Gundersena. Kolejny raz w tym sezonie zdominował swoich rywali Jarl Magnus Riiber. Najlepiej z naszych reprezentantów poradził sobie Szczepan Kupczak.

 

Skoki wygrał Jens Luraas Oftebro z odległością 137,5 metra. Drugi był lider klasyfikacji generalnej - Jarl Magnus Riiber, który uzyskał aż 140,5 m. Na pozycji 3. znalazł się Franz-Josef Rehrl - 133,5 m. Jako pierwszy z Polaków skok oddał Wojciech Marusarz, uzyskał on 109 metrów i zajął lokatę 41. Szczepan Kupczak poradził sobie znacznie lepiej, gdyż skoczył 131 metrów i był 13. W serii skoków zdyskwalifikowani zostali: Jeun Park (KOR), Alexander Pashaev (RUS) oraz Ondrej Pazout (CZE). 

 

Jarl Magnus Riiber wygrał bieg na 10 km z czasem 26 minut 30.7 sek. Tuż za nim na metę dotarł jego młodszy kolega z drużyny - Jens Luraas Oftebro (+6.0 sek). Trzecie miejsce po skokach obronił Austriak Rehrl (+8.0 sek). Szczepan Kupczak skończył zawody na 23. pozycji z czasem 28 minut i 18 sekund i kolejny raz w tym sezonie zdobył pucharowe punkty. Wojciech Marusarz ostatecznie zajął 43. miejsce (+5:33.9 sek). Bernhard Gruber zajmował po skokach 8. lokatę i jako jedyny nie przystąpił do biegu.

 

 

WYNIKI

 

Bożena Tyc

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl