Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Podsumowanie Pucharu Kontynentalnego w Renie z udziałem Polaków

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2020-01-26

Zmagania w Pucharze Kontynentalnym w kombinacji norweskiej trwają w najlepsze. Tym razem zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w norweskiej Renie na skoczni normalnej oraz na dystansach, odpowiednio 10 kilometrów dla panów i 5 dla pań. W zmaganiach wzięli udział Polacy jednak niestety nie zdobyli podczas tego weekendu punktów.
 
 Sobota
 
W rywalizacji mężczyzn wygrał reprezentant gospodarzy Jakub Eiksund Saethre przed swoim 
rodakiem Sindre Ure Soetvikiem. Trzeci był kolejny z norwegów Lars Ivar Skaarset. Kolejne miejsca zajęli Paul Gerstgraser, Lars Buraas i Manuel Maierhofer. Paweł Twardosz był 32, Mateusz Jarosz 36, Piotr Kudzia 42, a Bartłomiej Klimowski 48. 
 
 
 
 
W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Marte Leinan Lund, która wyprzedziła Alexandre 
Glazunovą i Stefaniye Nadymovą. Czwarta była Veronica Gianmoena, piąta Sigrun Kleinrath 
a szósta Hanna Midtundstad. 
 
 
 
 
Niedziela
 
W Niedzielę zawody wygrał prowadzący po skokach Lars Ivar Skaarset. Drugi był Lars Buraas, a trzeci Andreas Skoglund. Czwarty był Paul Gerstgraser, a piąty Sindre Ure Soetvik. Czołową szóstkę uzupełnił Marius Solvik. Najlepszy z Polaków, Piotr Kudzia był 34, Paweł Twardosz był 37, Mateusz Jarosz 41 a Bartłomiej Klimowski 52. 
 
 
 
 
 
Wśród kobiet najlepsza ponownie okazała się Marte Leinan Lund, która pokonała Alexandre Glazunovą i Sigrun Kleinrath. Kolejne lokaty zajęły Veronica Gianmoena, Stefaniya Nadymova i Mari Leinan Lund.
 
 
 
 
Maciej Sulowski
 

Komentarze - 1

Michał

Opublikowano: 2020-01-27 11:30:14

No niestety nasze zaplecze kombinacji norweskiej chyba nie wie, że w tym sporcie liczy się bieg. Znowu "zacne" wyniki juniorów...

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl