Kombinacja norweska: Riiber nadal na szczycie, Kupczak bez punktów.

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2020-02-22

Dziś w Trondheim odbyły się zawody indywidualne w kombinacji norweskiej. Z powodu mocnych opadów śniegu, start serii skoków opóźnił się o kilkanaście minut. Przed swoją publicznością triumfował lider Pucharu Świata - Jarl Magnus Riiber, było to jego 25 zwycięstwo w karierze. Szczepan Kupczak dziś niestety bez punktów.

Skoki rozegrane zostały na HS-138, zawodnicy startowali z belki 22. Serię wygrał Jarl Magnus Riiber. Norweg oddał skok na odległość 133 m, ze skróconego najazdu (belka 20). Drugi był jego brat Harald Johnas Riiber, który skoczył 134,5 m. Trzecią lokatę zajął Japończyk Ryota Yamamoto (136 m).

Szczepan Kupczak w Trondheim podczas tego weekendu jest jedynym reprezentantem Polski. Lider naszej kadry skoczył 122,5 metra, co dało mu miejsce 22.

Kilka godzin później dwuboiści przystąpili do biegu metodą Gundersena na 10 kilometrów. Bezkonkurencyjnie zwyciężył Riiber, lider klasyfikacji generalnej na metę dotarł z czasem 25 minut i 08.9 sek. +59.3 sek za nim na drugim miejscu zawody ukończył Joergen Graabak. Ostatnie miejsce na pudle zajął Fin Ilkka Herola (+1:02.4 sek). Tuż za podium znalazł się kolejny Norweg Magnus Krog (+1:17.7 sek).

Kupczak bieg ukończył jako 31., czas Polaka to 29 min 03.5 sek.

Jutro w Trondheim kolejne zawody indywidualne.