Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Puchar Świata w kombinacji norweskiej: Riiber bierze wszystko w Trondheim, Kupczak 25!

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2020-02-23

Niedziela to kolejny dzień indywidualnych zmagań kombinatorów norweskich w Trondheim. Jarl Magnus Riiber nie schodzi z pierwszego stopnia podium i ponownie triumfował przed swoją publicznością. Dla Szczepana Kupczaka dzisiejszy występ był bardziej udany, nasz dwuboista zdobył 6 pucharowych punktów.

 

Rywalizacja na skoczni zaczęła się o 10:00. Zawodnicy startowali z belki 17., a pod koniec z 16. Riiber znokautował swoich rywali skokiem na 137 metrów z belki 14. Drugą lokatę objął Martin Fritz (138,5 m), a trzecią Espen Bjornstad (136,5 m). Szczepan Kupczak poradził sobie nieco lepiej, niż wczoraj. Polak uzyskał 126,5 metra, co dało mu 18. pozycję.

 

O godzinie 16:00 dwuboiści ruszyli do biegu metodą Gundersena na 10 km. Zwyciężył Jarl Magnus, a za nim na metę dotarło jego trzech rodaków. Norweg na mecie był z czasem 24 minuty i 12.8 sek. Za nim najlepszy był Jens Luraas Oftebro (+29.4 sek), a trzeci rezultat miał Espen Bjoernstad (+35.5 sek). Tuż za podium znalazł się Joergen Graabak (+54.7 sek). Szczepan Kupczak (+2:58.7 sek) ostatecznie w zawodach zajął miejsce 25., dzięki czemu wywalczył kolejne pucharowe punkty. 

 

WYNIKI

 

Bożena Tyc

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl