Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Jarl Magnus Riiber wygrywa kwalifikacje w Lahti, Szczepan Kupczak 16.

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2020-02-28

Dziś w Lahti odbyły się kwalifikacje w ramach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Podium zajęło dwóch zawodników z Norwegii, a także reprezentant gospodarzy. Najlepszy był Jarl Magnus Riiber. Szczepan Kupczak zajął miejsce 16. 

 

Rundę prowizoryczną zwyciężył lider klasyfikacji generalnej - Riiber. Norweg skoczył 122 metry. Najlepszy za nim na pozycji 2. uplasował się jego rodak - Jens Luraas Oftebro (119,5 m). Reprezentant gospodarzy - Illka Herola również poradził sobie świetnie skacząc 118 metrów i zajmując ostatnie miejsce na podium.

 

Szczepan Kupczak podczas tego weekendu jest jedynym naszym dwuboistą, lider polskiej kadry skoczył 117 metrów i uplasował się na miejscu 16. Polak na swój występ musi poczekać do niedzieli, jutro zaś rozegrany zostanie Team Sprint. 

 

WYNIKI

 

Bożena Tyc

Komentarze - 3

kibicc

Opublikowano: 2020-02-29 11:17:15

Nikogo w tym kraju nie obchodzi kombinacja norweska. Jak się coś powie krytycznego na dyrektora legendę i Tajnera to zaraz jest się zmieszanym z błotem bo legenda jest święta. A to ich zasługa że kombinatorzy startują w jedynkę. Cieślar to chyba sobie dał spokój. Mieli fajnego trenera to Tajner musial go zwolnić i macie teraz.. Nikt nic o tym nie mówi bo tvp zyje tylko skokami narciarskimi. Po pajacu Kurzajewskim trudno się spodziewać że poruszy ten temat bo on dobrze nawet skoczków nie zna a co dopiero kombinatorów. Oj czuję że Cieślar skonczy karierę po tym sezonie jak już nie skonczyl. Kupczak bedzie sam jezdzil i dalej tracil w biegu jak tracil. Kupczak z Pochwałą. Naprawdę nie wiem jak Tajner moze sie pchac do kamer jak nic nie robi dla zimowych sportów w Polsce, nawet ukochane skoki narciarskie nie są tak świetne bo co najwyzej średnie w tym sezonie. Ten człowiek nie ma honoru po prostu. Kupczak chyba też skonczy karierę po sezonie, bo wszystko się sypie. A zapowiadało się jeszcze rok temu nieźle. Brawo Tajner za zwolnienie dobrego trenera.

ms.

Opublikowano: 2020-02-29 12:28:28

No niestety ale mieliśmy dość dobrą trójkę a teraz został nam tylko Kupczak, wątpię żeby Cieślar osiągnął w karierze jeszcze jakieś dobre wyniki, może jeszcze uda mu się sporadycznie punktować jeśli nie zakończy kariery po tym sezonie. Niedługo zobaczymy jak spisze się nasza juniorska kadra na mśj w Oberwiesenthal. Patrząc na ostatnie ich wyniki w kontynentalu to ciężko oczekiwać dobrych wyników, chociaż kilka razy byli bardzo blisko punktów a to już jest duży sukces dla nich, bo kiedyś prawie zawsze zamykali listę wyników, więc jakiś postęp jest ale do Pucharu Świata jeszcze długa droga. Ale patrząc tak ogólnie na kombinacje to ten sezon jest najnudniejszy odkąd oglądam, Riiber wszystko wygrywa, w czołówce sami Norwegowie, Niemcy i Austriacy, no i Herola jeszcze, ale widać że kombinacja upada, nawet 50 zawodników do Lahti nie przyjechało, kiedyś takie kraje jak Usa, Francja czy Czesi albo Włosi mieli sporą grupę zawodników, a dziś co tylko 2 francuzów prezentuje jakiś poziom, na skoczni Włosi tragicznie, wśród Czechów tylko Portyk regularnie punktuje, u nas zresztą też tylko Kupczak ale Czesi mieli niedawno przynajmniej dobre wyniki juniorskie. Usa to się kompletnie posypało, z roku na rok coraz gorsze wyniki w Pucharze Świata. Ale dużo więcej zawodników startuje ostatnio w Pucharze Kontynentalnym, tyle że wielu z nich nie ma zbyt dużych szans żeby odnieść jakiś sukces w Pucharze Świata w przyszłości.

Michał

Opublikowano: 2020-02-29 12:28:11

Jeszcze niedawno Adam startował w "Mistrzostwach Polski w Kombinacji Norweskiej" gdzie po skoku był 11/12 by w biegu awansować na... 2 lokatę :). Wiec chyba jeszcze kariery nie skończył i coś czuję, że do końca odpuszcza ten sezon aby po prostu lepiej przygotować się do kolejnego. W TVP to nikt nie wypowiada się na ten temat, bo po prostu brak im najbardziej podstawowej wiedzy co do tej dyscypliny. Zaś co do Tajnera, według mnie ma on jakieś kompleksy co do tej dyscypliny, gdyż w wieku młodzieńczym był on kombinatorem norweskim z jakimiś ta sukcesami, lecz jego kariera nie potoczyła się tak jak by on chciał i przez to u nas w kraju jest to dyscyplina niszowa. Ale co najbardziej mnie w ty cyrku śmieszy to czy Adam Małysz chociaż RAZ osobiście pojechał na zawody Pucharu Świata w Kombinacji Norweskiej?? Przecież w końcu pełni on bardzo ważną i zaszczytną rolę "Dyrektora Koordynatora ds. Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej w Polskim Związku Narciarskim". Ktoś ma może wiedzę na ten temat?????

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl