Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ w kombinacji norweskiej: Akito Watabe triumfuje w Lahti! Kupczak 30.

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2020-03-01

Warunki w Lahti nie sprzyjały dziś ku temu, aby zawody na skoczni zostały przeprowadzone sprawnie. Seria skoków wymagała dziś trochę cierpliwości ze względu na wiatr, który mocno przeszkadzał. Po kilku dłuższych przerwach udało się jednak doprowadzić zmagania do końca. Później dwuoboiści startowali w biegu na 10 km Gundersenem, a zawody pierwszy raz w tym sezonie wygrał Akito Watabe.

 

Po staraniach organizatorów udało się dokończyć skoki. Silny wiatr przerwał serię zwycięstw dla lidera Pucharu Świata, a na pierwszym miejscu w tym sezonie zadebiutował Akito Watabe. Japończyk oddał skok na odległość 127 metrów. Drugie miejsce zajął Norweg Jens Luraas Oftebro, jego rezultat to 126,5 m. Ostatnią lokatę na podium miał reprezentant Austrii - Martin Fritz (121 m). Na miejscu 4. uplasował się Niemiec Fabian Riessle (121,5 m), a na 5. kolejny Japończyk Ryota Yamamoto (119,5 m).

 


Jarl Magnus Riiber od początku sezonu był w świetnej formie i zwycięstwo odebrał mu tylko dwa razy Vienzenz Geiger. Norweg skoczył dziś zaledwie 115,5 metra i skoki ukończył na 16. pozycji. Szczepan Kupczak niezbyt poradził sobie z niesprzyjającymi warunkami, Polak oddał skok na odległość 109 metrów, dało mu to 22. pozycję wyjściową do biegu.

 


Po południu rozpoczął się bieg na 10 kilometrów metodą Gundersena. Akito Watabe utrzymywał przez długi czas przewagę nad rywalami, aczkolwiek przed 5 kilometrem prowadzenie przejął 19-letni Oftebro. Japończyk jednak nie odpuścił i ostatecznie to on wygrał bieg z czasem 25 minut i 41.1 sek. Drugie miejsce zajął Norweg Joergen Graabak (+2.9 sek). Podium zamknął Niemiec Vienzenz Geiger (+7.9 sek). Oftebro (+12.7 sek) nie zdołał utrzymać się w najlepszej trójce i zawody ukończył na miejscu 4. Jarl Magnus Riiber (+1:00.5 sek) podczas biegu awansował o kilka lokat i dzisiejsze zmagania dały mu pozycję 10. Nasz dwuboista Szczepan Kupczak na metę dotarł jako 30. z czasem 28 minut i 56.8 sek. 

 

WYNIKI

 

Bożena Tyc

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl