Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

MŚJ w kombinacji norweskiej: Drużyna Austrii triumfuje!

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2020-03-08

Koniec rywalizacji kombiantorów norweskich w ramach Mistrzostw Świata Juniorów 2020 w Oberwiesenthal. Dziś młodzi dwuboiści walczyli w konkursie drużynowym. Zwycięskim zespołem są Austriacy. Polacy uplasowali się na miejscu 7. 

 

Dziś w Oberwiesenthal odbyły się zawody drużynowe w kombinacji norweskiej. Po rywalizacji na skoczni, dwuboiści startowali w biegu 4x5 km. Najlepiej spisali się Austriacy w składzie: Stefan i Thomas Rettenegger, Johannes Lamparter oraz Fabio Obermeyr. Ich czas to 47 minut i 23.5 sek. Drugie miejsce zajął zespół z Francji: Mael Tyrode, Edgar Vallet, Matteo Baud, Gael Blondeau (+00:35.9 sek). Trzecie miejsce na podium należy do Norwegii: Emil Ottesen, Marius Solvik, Sebastian Oestvold i Andreas Skoglund (+00:38.2 sek). Tuż za "pudłem" znaleźli się Niemcy: Nick Siegemund, Luis Lehnert, David Mach, Christian Frank (+00:42.7 sek). 

Reprezentacja Polski zajęła 7. pozycję. Piotr Kudzia, Mateusz Jarosz, Andrzej Szczechowicz, a także Bartłomiej Klimowski łącznie uzyskali czas 51 minut i 24.7 sek.

 

WYNIKI

 

Bożena Tyc

Komentarze - 1

ms.

Opublikowano: 2020-03-08 19:17:15

Siódme miejsce to najwyższe co mogliśmy zająć, ogromna przepaść między pierwszą 6 a resztą, ale z tej reszty Polska wypadła najlepiej co cieszy, bo wiele drużyn uplasowało się za nami a przed zawodami myślałem że będzie dużo gorzej.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl