Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PK w kombinacji norweskiej: Lange zwycięża w Niżnym Tagile! Szczechowicz najlepszy z Polaków.

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2020-03-11

Kiedy Puchar Świata w kombinacji norweskiej dobiegł końca, dwuboiści nadal rywalizują w Pucharze Kontynentalnym. Ostatnim miejscem zmagań zawodów drugiej rangi jest Niżny Tagił. Ponownie najlepszy był Jakob Lange. W Rosji startują również zawodnicy z Polski, z nich jako jedyny punkt zdobył Andrzej Szczechowicz.

 

Dziś w Niżnym Tagile, odbył się Puchar Kontynentalny. Rywalizacja zaczęła się od serii skoków, wygrał Niemiec Jonas Maier z odległością 93,5 metra. Kolejne miejsca podium zajęli Norwegowie: 2.Lars Ivar Skaarset (95 m), i 3.Kasper Moen Flatla (95 m). Tuż za nimi 4. pozycję zajął Jakob Lange (93 m). 19. lokatę wraz z Finem Olli Salmela (87 m) podzielił nasz reprezentant Piotr Kudzia (86 m). 24. był Andrzej Szczechowicz (81,5 m), a 28. Mateusz Jarosz z rezultatem 85 m. Miejsce 35. zajął Bartłomiej Klimowski, który skoczył zaledwie 73 metry. 

 

WYNIKI SKOKI

 

Następnie dwuboiści wystartowali w biegu na 10 kilometrów metodą Gundersena. Zawody kolejny raz tej zimy wygrał Jakob Lange. Niemiec na mecie był z czasem 24 minuty i 17.6 sek. Na drugim miejscu uplasował się Norweg Lars Buraas (+09.2 sek). Ostatnie miejsce na podium uzupełnił jego rodak Aleksander Skoglund (+09.8 sek).

Najlepszym z Polaków był Andrzej Szczechowicz, który zajął miejsce 30. z czasem 25 minut i 56.2 sek. Pięć lokat niżej znalazł się Piotr Kudzia ze stratą +3:57.8 sek. do zwycięzcy. Jarosz (+5:20.3 sek) zajął pozycję 38, a Klimowski nie startował w biegu.

 

WYNIKI BIEG

 

Jutro ostatnia w tym sezonie rywalizacja Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej.

 

Bożena Tyc

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl