Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PK w kombinacji norweskiej w Niżnym Tagile: Lange i Geraghty-Moats przypieczętowują triumf w klasyfikacji generalnej

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2020-03-14

Mimo szalejącej epidemii koronawirusa rozegrane zostały ostatnie w tym sezonie zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej. W Niżnym Tagile triumfowali Jakob Lange i Tara Geraghty-Moats. Oboje wygrali również klasyfikację generalną. 

 

Mężczyźni

 

Wśród mężczyzn zwycięstwo odniósł ponownie Jakob Lange który po skokach( runda prowizoryczna) był czwarty. Drugi czas biegu spowodował jednak że z przewagą ponad minuty wygrał zawody. Drugi był Lars Ivar Skaarset. trzecią pozycję zajął Simen Tiller. Polacy uplasowali się kolejno na miejscach: 30 Andrzej Szczechowicz, 35 Piotr Kudzia, do biegu nie przystąpił Bartłomiej Klimowski.

 

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

Kobiety

 

Panie również skorzystały z przeprowadzonej wcześniej rundy prowizorycznej. Wygrała Tara Geraghty-Moats z czasem 15:24.8. Druga była Sigrun Kleinrath a trzecia Lisa Hirner.

 

WYNIKI KOBIET

 

Klasyfikacja generalna- mężczyźni

 

W klasyfikacji generalnej najlepszy okazał się jak już wspomniałem Jakob Lange. Niemiec zdobył łącznie 1148 punktów i podobnie jak Jarl Magnus Riiber w Pucharze Świata dominował w cyklu pucharu Kontynentalnego. Drugi z dorobkiem 700 punktów był Paul Gerstgraser. Trzecią pozycję z 692 punktami na koncie zajął Lars Ivar Skaarset. Wojciech Marusarz zdobył 23 punkty i zajął 65 miejsce. Andrzej Szczechowicz z dorobkiem 2 punktów zajął 90 miejsce. W klasyfikacji pucharu narodów zdecydowanie wygrali Norwegowie przed Niemcami i Austrią.

 

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA
KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

 

Klasyfikacja generalna- kobiety

 

W klasyfikacji zawodów kobiet wygrała Traa Geraghty-Moats z 660 punktami w dorobku. Druga była Marte Leinan Lund z 487 punktami na koncie. Trzecia była jej rodaczka Gyda Westvold Hansen która zgromadziła 310 punktów. W klasyfikacji drużynowej wygrały Norweżki przed Amerykankami i Rosjankami.

 

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA
KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

 

Maciej Sulowski

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl