Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Austriacko-niemiecki Puchar Alpejski, Hochegger i Rehrl wygrywają

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2013-01-14

W miniony weekend odbywały się także juniorskie zawody z cyklu Alpen Cup. Zawodnicy skakali w Planicy (HS 104), a biegali w Pokljuce. Po wyrzuceniu z tego cyklu reprezentacji Polski, nie przywiązujemy już do wyników tak wielkiej wagi, ale nietrudno zauważyć, że obsada była mocniejsza niż w rosyjskim Pucharze Kontynentalnym.

Pierwszego dnia wygrał Matthias Hochegger, który awansował z 19. pozycji po skokach. Drugi był Franz-Josef Rehrl, a trzeci Jakob Lange. Niemiec stracił tylko dwie sekundy do triumfatora. Pierwszą szóstkę uzupełnili Joebstl, Haug i Schuller. W piętnastce zostali sklasyfikowani sami Niemcy i Austriacy.

PEŁNE WYNIKI (SOBOTA)

Drugiego dnia zawodnicy rywalizowali w sprincie, a więc po skoku mieli do pokonania tylko pięć kilometrów. W czołówce niewiele się zmieniło. Wygrał Franz-Josef Rehrl, przed Tobiasem Haugiem i Jakobem Lange. Szóstkę uzupełnili Hanf, Steindl i Gerstgraser. Tym razem Niemcy i Austriacy wpuścili jednego zawodnika do piętnastki - na siódmym miejscu finiszował Theo Hannon z Francji.

PEŁNE WYNIKI (NIEDZIELA)

W klasyfikacji generalnej prowadzi Matthias Hochegger (356 pkt). Siedem oczek mniej ma Paul Hanf, a trzeci jest Jakob Lange (311).

KLASYFIKACJA GENERALNA

Wielu z tych młodych zawodników z powodzeniem mogłoby rywalizować w Pucharze Kontynentalnym, a nieliczni mogliby próbować swoich sił w Pucharze Świata. Po wynikach widzimy jak zażarta jest rywalizacja w kadrach Niemiec i Austrii i jak wielu zawodników przedwcześnie musi kończyć kariery.

Możemy także zauważyć, że ze względu na splot kilku czynników Puchar Alpejski stał się tylko i wyłącznie niemiecko-austriacką rywalizacją. Na pewno przyczyniło się do tego wyrzucenie Polski z tych zawodów, choć trzeba sobie powiedzieć jasno, że trudno by było obecnym juniorom powtórzyć wyniki Cieślar, Słowioka, Gąsienicy czy Bieli. Drugim czynnikiem jest na pewno dużo słabsze pokolenie włoskie niż starsze roczniki z Costą i Runggaldierem na czele. Słoweńcy też nie mają czym straszyć i tylko Francuzi od czasu do czasu próbują wedrzeć się do czołówki. Czy ktokolwiek zdoła podjąć walkę z Niemcami i Austriakami na Mistrzostwach Świata Juniorów? Będzie bardzo ciężko.

Konrad Rakowski

Komentarze - 2

M_B

Opublikowano: 2013-01-14 18:16:07

Jeden kandydat przychodzi mi na myśl - Ilkka Herola ;), w końcu on już punktował w tym sezonie w PŚ nawet :).

Konrad Rakowski

Opublikowano: 2013-01-14 18:22:23

Indywidualnie oczywiście, ale bardziej pytałem o drużynę;) Choć w przypadku drużyn, to też w przypadku jakiegoś mega farta, to chyba tylko Finlandia i Norwegia.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl