Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ w Seefeld: Frenzel zwycięża, świetny bieg Taylora Fletchera

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2013-01-19

Frenzel Eric2Eric Frenzel zwyciężył w dzisiejszych zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej, które odbyły się w Seefeld. Niemiec wbiegł na metę z dużą przewagą nad drugim Magnusem Moanem i trzecim Tino Edelmannem. Lider Pucharu Świata, Jason Lamy Chappuis, był dopiero piętnasty, ale utrzymał prowadzenie w Pucharze Świata. Polacy nie startowali.

Bernhard Gruber prowadził po konkursie skoków. Reprezentant gospodarzy skoczył 105,5m i miał 10 sekund przewagi nad Słoweńcem Marjanem Jelenko (104,5m). Trzecie miejsce ze stratą 14 sekund zajmował drugi z Austriaków, Wilhelm Denifl. Tuż za wirtualnym podium znajdowali się dwaj Japończycy: Hideaki Nagai i Taihei Kato, którzy zajmowali ex-eaquo miejsce czwarte ze stratą 21 sekund. Nagai skoczył 103m, natomiat Kato wylądował na 102. metrze. Szóste miejsce zajmował pierwszy z Niemców, Eric Frenzel (99,5m, +0:30). Siódmy był zwycięzca wczorajszych kwalifikacji, Christoph Bieler (101,5m, +0:36). Ósme i dziewiąte miejsce zajmowali dwaj Niemcy - Tino Edelmann (101m, +0:36) i Johannes Rydzek (101,5m, +0:38). Pierwszą dziesiątkę zamykał najlepszy z Norwegów, Joergen Graabak (100m, +0:48). 
 
Jak zawsze, warto zwrócić uwagę na wyniki kilku zawodników, którzy nie zmieścili się w pierwszej dzisiątce. Akito Watabe był trzynasty (96m, +1:02), Sebastien Lacroix zajmował piętnaste miejsce (96,5m, +1:03). Jan Schmid był szesnasty (97m, +1:10), powracający do pucharowej rywalizacji Alessandro Pittin zajmował miejsce osiemnaste (93m, +1:14). Tuż za Włochem znajdował się vice-lider PŚ, Magnus Moan (93,5m, +1:14). Trzecią dziesiątkę otwierali Magnus Krog (96,5m, +1:17) i Mikko Kokslien (93m, +1:17). Miejsca numer 25 i 26 zajmowali Miroslav Dvorak (96,5m, +1:20) i Jason Lamy Chappuis (95m, +1:21). 28. jest Taylor Fletcher (95,5m, +1:36).

WYNIKI SKOKÓW

Na początku biegu na czele znajdowało się dwóch najlepszych skoczków dzisiejszego konkursu skoków - Bernhard Gruber i Marjan Jelenko. Jednak już na początku drugiej pętli Słoweniec został złapany przez sześcioosobową grupę. Na kolejnej pętli schwytany przez grupę pościgową został Bernhard Gruber. Na początku czwartej pętli zaatakował Eric Frenzel, który uciekł z czteroosobwej grupki, w której biegli też Bernhard Gruber, Hideaki Nagai i Tino Edelmann. W przeciągu nieco ponad kilometra mistrz świata z Oslo uzyskał już ponad 24 sekundy przewagi nad rozciągniętą grupą, w której biegli: Edelmann, Gruber, Nagai, Moan, Kokslien, A. Watabe, T. Fletcher, Graabak i Lacroix. Na ostatnim kilometrze grupka walcząca o drugie miejsce uszczupiła się do pięciu zawodników: Moana, Edelmanna, Watabe, Fletchera i Koksliena. Pod koniec Watabe osłabł i o drugie miejsce walczyło już tylko czterech kombinatorów

Ostatecznie Eric Frenzel wpadł na metę z dwudziestosekundową przewagą nad resztą stawki, na czele której stanął Magnus Moan. Podium uzupełnił Tino Edelmann. Tuż za podium znaleźli się Mikko Kokslien i Taylor Fletcher. Amerykanin był autorem najlepszego czasu biegu. Szóste miejsce zajął Akito Watabe. Siódmy był Joergen Graabak, a ósmy Hideaki Nagai. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili Bernhard Gruber i Sebastien Lacroix.

Prowadzący w Pucharze Świata, Francuz Jason Lamy Chappuis zajął dopiero piętnaste miejsce. Warto wspomnieć o tym, że 25. był powracający po kontuzji Włoch Alessandro Pittin.

Wyjąwszy Pittina i Runggaldiera (zajął siedemnaste miejsce) po raz kolejny fatalnie spisali się reprezentanci Włoch. Armin Bauer był 42., Giuseppe Michielli zajął 47. miejsce, natomiast Samuel Costa był 48. Jednak jeszcze gorzej spisali się Finowie, którzy tym startem potwierdzili, że fińskiej kombinacji już stuka wieko dna. Najlepszym z reprezentantów Suomi, Ilkka Herola był 43. Pozycję za nim uplasował się Mikke Leinonen, a ostatnie, 50. miejsce, zajął Janne Ryynaenen.

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Jason Lamy Chappuis (511 pkt). Drugi jest Magnus Moan (468 pkt), a trzecie miejsce zajmuje Eric Frenzel (374 pkt). 

KLASYFIKACJA GENERALNA PUCHARU ŚWIATA

Andrzej Grabowski

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl