Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

MŚJ: Niemcy zwyciężają, fatalny bieg i ogromny spadek Polaków

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2013-01-26

Młodzi reprezentanci Niemiec całkowicie zdominowali Mistrzostwa Świata Juniorów w Libercu. Zgarnęli wszystkie złote medale - dwa indywidualne Manuel Faisst, a dziś pierwsze miejsce wywalczyła cała drużyna. Drugie miejsce zajęli Austriacy, a trzecie Japończycy. Polacy bardzo dobrze spisali się na skoczni, ale pobiegli bardzo słabo i zajęli trzecie miejsce od końca.

Po skokach prowadzili Japończycy, którzy jako jedyny skakali równo i daleko. Wszyscy w okolicach 90 metra i to pozwoliło im pewnie wygrać pierwszą cześć dwuboju. W reszcie drużyn zdarzało się już sporo wpadek. U Niemców, którzy zajmowali po skokach drugie miejsce zawiódł nieco nieoczekiwanie ich lider Manuel Faisst (85m). Polacy zajmowali świetne trzecie miejsce pomimo słabego skoku Kupczaka (80m). Nasi zawodnicy tracili sześć sekund do Niemców i 25 sekund do prowadzących Japończyków. Kolejne lokaty zajmowali Rosjanie, Francuzi i Austriacy. O loteryjności konkursu najlepiej przekonali się Norwegowie. Świetnie skoczył Sindre Pettersen (99m), który jest dużo lepszym biegaczem, ale później los zabrał, to co dał. Fatalnie spisał się Espen Bjoernstad (57,5m) i pogrzebał szansę Norwegów na podium. Wikingowie plasowali się na przedostatnim miejscu.

PEŁNE WYNIKI PO SKOKACH

W biegu nie było żadnych niespodzianek. Zwyciężyli Niemcy, drugie miejsce zajęli Austriacy, którzy uzyskali najlepszy czas na trasie i trochę postraszyli naszych zachodnich sąsiadów, a trzecią lokatę bez problemów obronili Japończycy. Bardzo dobrze spisali się Rosjanie, którzy zajęli czwarte miejsce. Pierwszą szóstkę uzupełnili Finowie i przebijający się w biegu Norwegowie. Polacy pobiegli bardzo słabo. Spadli z 3. miejsca na 11. i zanotowali przedostatni czas na trasie biegu. Jeszcze po biegu Wojciecha Marusarza nasi kombinatorzy zajmowali szóste miejsce, ale po zmianie Damiana Urbasie spadli na 11. i na takiej lokacie finiszował także Kacper Kupczak.

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

Mistrzostwa Świata były więc dla nas bardzo nieudane. Przyzwoicie spisywał się Andrzej Gąsienica, jeden niezły start zaliczył Wojciech Marusarz, a reszta wyników jest dramatycznie słaba. Trudno o to obwiniać zawodników. Jest to pokłosie wieloletniej pracy fachmana Jakuba Michalczuka, który bez skrupułów wspólnie z prezesem Tajnerem doprowadzili polską kombinację do takiego stanu... Dziś widać to jak na dłoni. Kadra startuje w zawodach Lotos Cup na skoczni o rozmiarze 70 metrów (!), Tomasz Pochwała trenując poza kadrą jest jednym z najlepszych kombinatorów w kraju i zajmuje w PŚ przedostatnie miejsce z ogromna startą, a drużyna juniorów plasuje się na trzecim od końca miejscu... Polski Związek Narciarski może sobie już zanotować wykonanie zadanie - polska kombinacja jest bliska wykończenia.

Konrad Rakowski

Komentarze - 2

ola z przedszkola

Opublikowano: 2013-01-26 19:07:06

Tu z pewnością również i sztab i serwisanci pracowlali na 200%(jak u biegaczy...)tylko ci wredni zawodnicy nie dorośli do poziomu sztabu ... Wielka szkoda że nie ma nagrań tego biegu. Widzielibyśmy czy to zawodnicy odskakiwali na piwo z trasy czy narty jechały do tyłu. A taktyka wystawienia najsilniejszych biegowo w grupach z najsłabszymi i na odwrót to po prostu majstersztyk mysli szkoleniowej.

bardzo stary biegacz

Opublikowano: 2013-01-26 20:37:58

[quote]Tu z pewnością również i sztab i serwisanci pracowlali na 200%(jak u biegaczy...)tylko ci wredni zawodnicy nie dorośli do poziomu sztabu ...Wielka szkoda że nie ma nagrań tego biegu. Widzielibyśmy czy to zawodnicy odskakiwali na piwo z trasy czy narty jechały do tyłu. A taktyka wystawienia najsilniejszych biegowo w grupach z najsłabszymi i na odwrót to po prostu majstersztyk mysli szkoleniowej.[/quote] Przeniesli trenera z biegow do kombinacji i juz widac wyniki!!!?Pani olu pewnie byly jakies--,, upadki,, -to by wszystko tlumaczylo!

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl