Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ w Ałmatach: Pierwsze zwycięstwo Kircheisena w sezonie

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2013-02-09


Bjoern Kircheisen okazał się najlepszy w sobotnich zawodach Pucharu Świata w Ałmatach. Dla Niemca jest to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Drugie miejsce zajął Akito Watabe, a trzecią lokatę wywalczył Christoph Bieler. Polacy nie startowali.

Po skokach prowadził Mario Seidl, który pokonał rywali uzyskując 142 metry. Austriak poprawił przy okazji dotychczasowy rekord obiektu. Jego przewaga nad rywalami była jednak niewielka. Taihei Kato, który uzyskał 134,5 metra tracił do niego 13 sekund, a trzeci Bieler po próbie na odległość 133,5 metra o trzy sekundy więcej. W czołówce uplasowali się także Jan Schmid (131 m, +0:22), Yoshito Watabe (132m, +0:30) i Wolfgang Boesl (131m, +0:38). Nieco zawiedziony swoją postawą na skoczni mógł być Akito Watabe, jednak wydawało się, że siódma pozycja zajmowana przed biegiem i tak powinna dać mu szansę na walkę nawet o zwycięstwo. Nadspodziewanie dobrze spisali się Bjoern Kircheisen i Miroslav Dvorak, zajmując odpowiednio 9. i 12. pozycję. W czołowej dziesiątce po skokach oprócz Kircheisena znajdowali się jeszcze ósmy Marjan Jelenko i dziesiąty Wilhelm Denifl.

PEŁNE WYNIKI PO SKOKACH

Prowadzący po pierwszej części rywalizacji Seidl ambitnie próbował utrzymać prowadzenie, ale tuż przed półmetkiem biegu dopędzili go Kato, Bieler oraz Akito Watabe i Kircheisen, którzy zgodnie z oczekiwaniami świetnie spisywali się na trasie. Przez następne kilometry wspomniana piątka biegła wspólnie, a na ostatniej pętli decydujący atak przypuścił Niemiec i minął linię mety na pierwszej pozycji. Po raz kolejny zwycięstwa nie odniósł Akito Watabe, który musi zadowolić się drugą lokatą. Jako trzeci finiszował Christoph Bieler, dla którego jest to pierwsze indywidualne podium Pucharu Świata od ponad czterech lat. Bezpośrednio za Austriakiem uplasował się Taihei Kato, a czołową piatkę zamknął dość nieoczekiwanie Mario Seidl, który dzięki niezłej postawie na trasie zanotował najlepszy wynik w karierze. Należy jednak pamiętać, że w Kazachstanie nie pojawiła się większość światowej czołówki. Na szóstej pozycji zawody ukończył Miroslav Dvorak, a miejsca siódme i ósme zajęli Austriacy – Wilhelm Denifl i Tomaz Druml. Wśród dziesięciu najlepszych zawodników było więc w sumie czterech reprezentantów Austrii, ale równie imponująco zaprezentowali się Japończycy, bowiem dzięki dziewiątej lokacie Hideakiego Nagai i dziesiątej Yoshito Watabe znalazła się w niej także czwórka kombinatorów z Kraju Kwitnącej Wiśni.

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

Urbus

Komentarze - 1

sven hannawald

Opublikowano: 2013-02-09 09:57:16

http://www.youtube.com/watch?v=aZmiPrQxLG0 Skok Seidla

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl