Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PK w Eisenerz: Guenter wygrywa, Kupczak dziewiętnasty

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2013-02-09

Andreas Guenter zwyciężył w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Eisenerz. Niemiec na finiszu minimalnie pokonał autora najlepszego czasu biegu, Austriaka Paula Gerstgrasera. Podium uzupełnił drugi z reprezentantów gospodarzy, Philipp Orter. Dwóch Polaków zdobyło punkty do klasyfikacji PK - Szczepan Kupczak był 19., natomiast Paweł Słowiok zajął 30. miejsce.

Vice-mistrz świata juniorów z Liberca, Theo Hannon prowadził po konkursie skoków. Francuz skoczył 98 metrów i miał 32 sekundy przewagi nad Niemcem Andreasem Guenterem (95m). Trzeci był drugi z Francuzów, Willfried Cailleau (93,5m, +0:40). Tuż poza wirtualnym podium znajdował się Johannes Wasel (93m, +0:48). Piąty był pierwszy z reprezentantów gospodarzy, Philipp Orter (91,5m, +1:00). Pierwszą szóstkę zamknął Matthias Hochegger (91m, +1:02).

Polacy na skoczni występowali w kratkę. Nieźle spisał się Mateusz Wantulok, który był jedenasty po skoku na odległość 90 metrów i miał stratę minuty i osiemnastu sekund do Hannona. Szczepan Kupczak był osiemnasty (87m, +1:42). Słabo spisał się Andrzej Gąsienica, który zajmował 37. miejsce (84m, +2:24). Po raz kolejny fatalnie skoczył Paweł Słowiok, który zajmował 47. miejsce (79,5m, +2:54).

WYNIKI PO SKOKACH

O zwycięstwo na finiszowej prostej rywalizowali Andreas Guenter (2. po skokach) i Paul Gerstgrasser (24. po skokach). Ostatecznie zwycięstwo przypadło w udziale temu pierwszemu, jednak obydwu zawodników dzieliła różnica 0,1 sekundy. Na miejscu trzecim finiszował Philipp Orter. Tuż poza podium znalazł się drugi z Niemców, Johannes Wasel. Szóste miejsce zajął pierwszy z Francuzów, Willfried Cailleau. Pierwszą szóstkę zamknął Matthias Hochegger. Prowadzący po skokach, Theo Hannon, ukończył zawody na ósmym miejscu.

Polacy spisali się średnio. Szczepan Kupczak w stosunku do skoków spadł o jedną pozycję i ostatecznie ukończył zawody na 19. miejscu. Paweł Słowiok, pomimo fatalnego skoku zdołał wywalczyć jeden punkt do klasyfikacji Pucharu Kontynentalnego. Warto odnotować, że 20-latek odnotował 13. czas biegu. Jedno miejsce poza punktowaną trzydziestką znalazł się Mateusz Wantulok. Najsłabszym z Polaków był dzisiaj Andrzej Gąsienica, który zajął 41. miejsce.

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego nowym liderem został Andreas Guenter (349 pkt). Drugi jest Todd Lodwick (300 pkt), a trzeci Shun Yamamoto (295 pkt). Najlepszy z Polaków, Szczepan Kupczak jest 58. (22 pkt).

KLASYFIKACJA GENERALNA PUCHARU KONTYNENTALNEGO

Andrzej Grabowski

Komentarze - 4

zur555

Opublikowano: 2013-02-09 15:12:21

Przyzwoity bieg Slowioka i Kupczaka.

Konrad Rakowski

Opublikowano: 2013-02-09 16:29:33

Powiedziałbym nawet, że dobry, ale z drugiej strony patrząc na wynik Gerstgrasera, to już to tak różowo nie wygląda. Chyba mamy austriackiego Haseneya. Gość z rocznika 95, a po prostu niszczy wszystkich biegowo w Pucharze Kontynentalnym. Ponad 40 sekund nad drugim w samym biegu. Tak czy siak na pewno Kupczak ten sezon zapisze sobie na plus, bo najważniejsze to z roku na rok robić postępy, a teraz na pewno zrobił. Z resztą ekipy trochę gorzej...

zur555

Opublikowano: 2013-02-09 23:10:52

Słowiok to chyba dziś pobiegł najlepiej w karierze. Ja nie przypominam sobie żeby byl kiedys w biegu w 15. Szkoda tylko ze jak w biegu osiągnął przyzwoity poziom to skacze jak paralityk.

Moira

Opublikowano: 2013-02-12 15:15:03

Tak wiem zdrada narodowa i w ogole, ale ciesze sie ze chlopak z okolicy w ktorej obecnie mieszkam odnosi sukcesy :) [ zeby nie bylo, mowie o Günterze ]

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl