Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ w Ałmatach: Bieler wygrywa, pierwsze podium Dvoraka!

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2013-02-10

bieler3Christoph Bieler zwycięzył w dziejszych zawodach Pucharu Świata, które zostały rozegrane w Ałmatach. Dla Austriaka to szóste zwycięstwo w PŚ i pierwsze od pięciu lat. Drugie miejsce zajął Akito Watabe, a trzeci był Miroslav Dvorak, dla którego to pierwsze podium w karierze. Polacy nie startowali.

W konkursie skoków najlepszy okazał się Christoph Bieler, który skoczył 135 metrów. Drugie miejsce zajął drugi z Austriaków, Mario Seidl (136m, +0:24). Wirtualne podium uzupełniał Taihei Kato (132m, +0:40). 43 sekundy straty miał Marjan Jelenko (131m). Piąte miejsce ze stratą 51 sekund zajmował Wolfgang Boesl (131m). Kolejne dwa miejsca okupowali bracia Watabe - Yoshito (128m, +0:52) i Akito (125m, +0:59). Dobrą pozycję wyjściową przed biegiem miał Miroslav Dvorak (128m, +1:02). Sekundę później miał wystartować drugi z Czechów, Tomas Slavik (128m). Pierwszą dziesiątkę zamykał Thomas Kjelbotn (128m, +1:13).

Tym razem słabiej spisał się Wilhelm Denifl, który zajmował jedenaste miejsce (122,5m, +1:19). W bardzo trudnym położeniu znajdował się Bjoern Kircheisen, który po skoku na odległość 119,5 metra miał 1 minutę i 48 sekund straty.

WYNIKI SKOKÓW

Christoph Bieler, mimo zażartej pogoni Akito Watabe, nie dał sobie odebrać zwycięstwa. Ostatecznie Austriaka i Japończyka dzieliło na mecie 4,4 sekundy. Trzecie miejsce zajął Miroslav Dvorak, dla którego to pierwsze podium Pucharu Świata w karierze. Świetnie spisał się Janis Morweiser, dla którego czwarte miejsce to najlepszy wynik w historii swoich startów w Pucharze Świata. Piąte miejsce po długiej pogoni wywalczył Bjoern Kircheisen. Niemiec po raz kolejny zanotował najlepszy czas biegu. Rywalizację o szóste miejsce stoczyli Mario Seidl i Taihei Kato, którzy od około czwartego kilometra trzymali się razem, początkowo rywalizując o miejsce na podium. Ostatecznie Seidl na finiszu minimalnie pokonał Kato. Ósme miejsce wywalczył Tomaz Druml. Dziewiąty był Wolfgang Boesl, a pierwszą dziesiątkę uzupełnił Wilhelm Denifl.

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nie zaszły poważniejsze zmiany. Z ważniejszych warto odnotować awanse czterech zawodników: Akito Watabe na piąte miejsce, Bjoerna Kircheisena na ósme, Miroslava Dvoraka na dziewiąte i Christopha Bielera na piętnaste.

KLASYFIKACJA GENERALNA PUCHARU ŚWIATA

Andrzej Grabowski

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl