Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ w Chaux-Neuve: Niemcy II wygrywają, Polacy zdublowani...

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2014-01-12

Druga drużyna Niemiec (Tino Edelmann, Fabian Riessle) zwyciężyła w dzisiejszym sprincie drużynowym w Chaux-Neuve, zaliczanym do Pucharu Świata. Drugie miejsce zajął drugi zespół Norwegii (Mikko Kokslien, Joergen Graabak), a podium uzupenili Niemcy I (Johannes Rydzek, Eric Frenzel). Polacy (Szczepan Kupczak, Paweł Słowiok), zostali zdublowani na dziewiątej pętli.

 

Bieler i Gruber oddali najlepsze próby całego konkursu i zanotowali 26 sekund przewagi nad Lacroix i Lamy Chappuis. Za Francuzami panował niesłychany ścisk - drugą i ósmą ekipę dzieliło tylko 11 sekund. Trzecie miejsce ze stratą 28 sekund zajmowali Japończycy. Taką samą stratę zanotowała druga ekipa Niemiec (Edelmann, Riessle). Sekundę więcej traciła Norwegia I (Moan, Krog), a 31 sekund po prowadzących Austriakach, mieli wyruszyć Amerykanie (B. Fletcher, Demong). Siódme miejsce zajmowała pierwsza ekipa Niemiec (Rydzek, Frenzel, +0:32), a ósme - drugi zespół Francji (Laheurte, Braud, +0.37). Pierwszą dziesiątkę uzupełniali Finowie (Ryynaenen, Herola, +0:56) i Włochy I (Pittin, Costa, +1:02).

 

Polacy (Szczepan Kupczak, Paweł Słowiok) tracili minutę i 22 sekundy do prowadzących i znajdowali się na 17. pozycji. Kupczak skoczył 105 metrów (16. wynik w grupie), a Słowiok półtora metra bliżej (18. w grupie). Nasi zawodnicy wyprzedzali Estończyków, drugie ekipy Japonii i USA, a także Ukraińców.

 

 

WYNIKI PO SKOKACH

 

Austriacy, którzy wystartowali z 26-sekundową przewagą, na trzeciej pętli zostali doścignięci przez pięciozespołową grupę pościgową (Norwegia I, Francja I, USA I, Niemcy I, Niemcy II). Na szóstej zmianie do grupy walczącej o zwycięstwo, dołączyły dwa zespoły - Włochy I i Norwegia II. Pod koniec dziewiątej rundy, pięć ekip zaczęło uzyskiwać nieznaczną przewagę nad resztą – były to zespoły Francji oraz po dwie ekipy z Niemiec i Norwegii. Włosi, Amerykanie i Austriacy do ostatniej chwili pozostawali jednak w walce o końcowy sukces.

 

Na ostatniej pętli było ciekawie. Kilkaset metrów przed metą nartami sczepili się Moan i Lamy Chappuis, co wyhamowało obydwu zawodników i spowodowało, że nie zmieścili się na podium. Splot szczęśliwych zdarzeń wykorzystali Fabian Riessle (Niemcy II) i Joergen Graabak (Norwegia II), rozgrywając między sobą walkę o zwycięstwo, w której lepszy okazał się ten pierwszy. Na trzecim stopniu podium stanęła pierwsza ekipa naszych zachodnich sąsiadów (Rydzek, Frenzel). Norwegia I była czwarta, a Francja I – piąta. Szóstą pozycję wywalczyli Włosi (Costa, Pittin), siódme miejsce zajęli Amerykanie (B. Fletcher, Demong), a ósme, prowadzący po skokach Austriacy. Pierwszą dziesiątkę, z ponad półtoraminutową stratą, uzupełniły drugie ekipy Austrii i Francji.

 

Polski duet został zdublowany na dziewiątej pętli. Nasi zawodnicy w trakcie biegu wyprzedzali jedynie Ukraińców i zostali sklasyfikowani na 19. pozycji. Jedyną ekipą, która nie stanęła na starcie, byli Słoweńcy.

 

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

 

W Pucharze Narodów prowadzi Norwegia (2347 pkt) przed Niemcami (1776 pkt) i Austrią (1453 pkt). Polska zajmuje 14. miejsce (48 pkt).

 

KLASYFIKACJA PUCHARU NARODÓW

 

W następnym tygodniu, kibiców kombinacji norweskiej czeka 1. edycja Nordic Combined Triple, która odbędzie się w Seefeld.

 

Andrzej Grabowski

Komentarze - 4

Flawia

Opublikowano: 2014-01-12 16:07:02

Nawet mi sie nie chce wszystkiego poprawiac, przeczytajcie jeszcze raz :P brawa dla zwyciezcow, nie spodziewalam sie ze Fabianowi uda sie wyciagnac taki finisz ^^ chociaz oczywiscie mial tez troche szczescia ;) troche szkoda mi Francji... chociaz najbardziej mi szkoda Polakow, bylo blisko ale nie udalo sie jednak ukonczyc :( no i Finlandia znow pokazala na co ja stac :( bu :(

Fan

Opublikowano: 2014-01-12 17:12:53

Trzy drużynówki i trzy duble naszych... Eh.

RychuGKM

Opublikowano: 2014-01-13 20:37:48

Na tak krótkiej trasie to było do przewidzenia , nie wiele zabrakło żeby nie dać się zdublować , a nie startować Cieślar , który jest znacznie szybszy od Kupczaka.

Raku

Opublikowano: 2014-01-13 22:50:54

http://data.fis-ski.com/pdf/2013/NK/4125/2013NK4125ROF.pdf - tu była krótka albo szybka. Jak zwał tak zwał. 35 minut to zwykła team sprintowa trasa i zapewne jakby Słowiok biegł na pierwszej zmianie, to by dubla nie była, ale czy o to chodzi? Takie rozważania ile brakło do niezdublowania uważam za trochę niesmaczne, bo mam nadzieje, że nikt z takim założeniem nie startuje.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl