Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

NCT, 2. etap: Frenzel zwycięża, niemiecki dublet, Cieślar 46.

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2014-01-18

Eric Frenzel wygrał 2. etap Nordic Combined Triple, rozgrywanego w Seefeld. Lider po pierwszym dniu rywalizacji powiększył przewagę nad konkurentami. Drugie miejsce zajął rodak zwycięzcy, Johannes Rydzek, a trzeci był Magnus Moan. Jedyny Polak, Adam Cieślar zajął 46. miejsce i nie zakwalifikował się do jutrzejszych zawodów.

 

Lider Pucharu Świata skoczył 110,5 metra i utrzymał 11 sekund przewagi nad Klemetsenem, który awansował z czwartego na drugie miejsce. Norweg z obniżonej belki skoczył 106,5 metra. Trzecie miejsce zajmował drugi z Niemców, Johannes Rydzek, który po skoku na odległość 100,5 metra tracił do swojego kolegi z reprezentacji już 54 sekundy. 6 sekund później na trasę miał ruszyć Magnus Moan, który zaskoczył świetną próbą (102 metry). Piąte i szóste miejsce zajmowali kolejni zawodnicy zza naszej zachodniej granicy - Tobias Haug (104m, +1:03) i Tino Edelmann (100,5m, +1:04). Na siódmej pozycji znajdował się Akito Watabe (100m, +1:11), a ósmy był Marjan Jelenko (106m, +1:18), który zanotował największy awans - przesunął się z 30. na 8. miejsce. Dziewiąty był Bryan Fletcher (99m, +1:22), a najlepszą dziesiątkę zamykał Jason Lamy Chappuis (99m, +1:28). 

 

Kilku dobrych biegaczy chciało powalczyć o poprawę swoich pozycji - m.in. Fabian Riessle (12. miejsce, 102,5m, +1:32), Jan Schmid (18., 98,5m, +2:00), Bill Demong (20., 97m, +2:07), Alessandro Pittin (21., 97m, +2:12) i Mikko Kokslien (30., 96m, +2:29).

 

Adam Cieślar znajdował się na 45. miejscu ze stratą 3 minut i 23 sekund do Frenzela. 21-latek z Wisły oddał wraz z kilkoma innymi kombinatorami zanotował najkrótszą odległość konkursu - 92 metry. Na usprawiedliwienie naszego zawodnika można dodać, że miał jedne z najgorszych warunków.

 

WYNIKI PO SKOKACH

 

Przez pierwsze kilometry biegu na samym szczycie nie działo się wiele, bo też przewaga Frenzela była zbyt duża. Za plecami lidera PŚ, Magnus Moan i Johannes Rydzek uskuteczniali jednak pogoń za Klemetsenem, który został doścignięty już na drugiej pętli. Na półmetku 40 sekund za plecami tej trójki znajdowała się siedmioosobowy „pościg” (Fletcher, Edelmann, A. Watabe, Lamy Chappuis, Riessle, Haug, Jelenko). Na szóstym kilometrze Moan i Rydzek zgubili współtowarzysza niedoli i gonitwę za Frenzelem postanowili kontynuować w duecie.

 

Na zamknięciu trzeciej pętli Frenzel utrzymywał 25-sekundową przewagę nad goniącą go dwójką. Czwarty był Klemetsen, za którym biegła pięcioosobowa grupka, już bez Marjana Jelenki i Tobiasa Hauga.

 

Ostatecznie lider PŚ wpadł na metę z przewagą 26 sekund nad swoim kolegą z reprezentacji, Johannesem Rydzekiem. Na trzecim stopniu podium stanął Magnus Moan. Ponownie czwarty był Haavard Klemetsen, a po finiszu z czteroosobowej grupki, piąte miejsce zajął Jason Lamy Chappuis, wyprzedzając Bryana Fletchera, Akito Watabe i Tino Edelmanna. Biegnący przez cały bieg z wyżej wymienionymi kombinatorami, Fabian Riessle na finiszu osłabł, zajmując miejsce dziewiąte. Dziesiąty na mecie zameldował się Alessandro Pittin. Drugą dziesiątkę otworzyli Mikko Kokslien i Bill Demong. Autorem najlepszego czasu biegu był Joergen Graabak, który ukończył dzisiejszą rywalizację na dwudziestym miejscu.

 

Na 30. pozycji znalazł się Maxime Laheurte i to on jest ostatnim zawodnikiem, który zakwalifikował się do jutrzejszej rywalizacji. Z rywalizacji odpadli m.in. Bjoern Kircheisen, Lukas Runggaldier, Francois Braud, Pavel Churavy i Tomas Portyk.

 

Adam Cieślar zajął 46. miejsce i nie zakwalifikował się do jutrzejszego biegu. Na trzy tygodnie przed ZIO w Soczi, forma naszego najlepszego kombinatora mocno niepokoi.

 

W klasyfikacji generalnej NCT, Frenzel ma 6,6 pkt przewagi nad Rydzekiem i 6,9 pkt nad Moanem. Klemetsen traci 12 punktów, a Jason Lamy Chappuis 2,1 pkt więcej. Zamykający pierwszą dziesiątkę Pittin traci do prowadzącego Niemca 20,5 punktu.

 

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

 

W Pucharze Świata, Eric Frenzel powiększył przewagę nad swoimi rywalami. Niemiec ma 553 punkty i wyprzedza drugiego Jasona Lamy Chappuis o 140 punktów. Trzeci jest Akito Watabe (405 pkt). Adam Cieślar znajduje się na 55. pozycji (19 pkt), a Paweł Słowiok zajmuje 67. miejsce (9 pkt).

 

KLASYFIKACJA GENERALNA PUCHARU ŚWIATA

 

Jutro 30 najlepszych kombinatorów w klasyfikacji NCT, zmierzy się w "dawnym" Gundersenie - najpierw odbędą się 2 serie skoków, po których odbędzie się bieg na 15 kilometrów.

 

Andrzej Grabowski

Komentarze - 2

kibic

Opublikowano: 2014-01-18 18:16:57

Szkoda ze Adam Cieślar,miał powazny upadek na trasie,dużo stracił na biegu,wczoraj wyniki biegu nie były z tak dużą stratą,ale myśle, że potencjał jest w nim wielki -po tylu kontuzjach,musi jednak doszlifować skoki i wszystko bedzie dobrze .........zobaczymy dalej........

tapa

Opublikowano: 2014-01-19 00:04:37

Adam Cieślar jest z Istebnej, nie z Wisły - tak gwoli ścisłości. Trenuje natomiast w klubie Wisła Ustronianka

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl