Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PK w Falun: Druml nokautuje i prowadzi w generalce, Cieślar 11., trzech Polaków z punktami

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2014-03-09

Tomaz Druml zanotował drugie w tym sezonie zwycięstwo w Pucharze Kontynentalnym w kombinacji norweskiej. Austriak okazał się najlepszy w Falun, gdzie pokonał Wolfganga Boesla i Nicolasa Martina. Najlepiej z Polaków spisał się Adam Cieślar, który zajął 11. miejsce. Zapunktowali też Paweł Słowiok (19.) i Szczepan Kupczak (22.).

 

Dzisiejsze skoki do kombinacji w szwedzkim Falun zostały odwołane. Organizowali zdecydowali, że bieg odbędzie się na podstawie rozegranej wczoraj późnym wieczorem rundy prowizorycznej. To była bardzo dobra informacja dla Adama Cieślara, który na trasę miał wyruszyć jako czwarty.

 

Wczoraj na skoczni najlepszy okazał się Jarl Magnus Riiber (98,5m), który miał 5 sekund przewagi nad Wolfgangiem Boeslem (95,5m). Trzecie miejsce zajmował starszy z braci Riiberów, czyli Harald Johnas (94m) - tracił on już 33 sekundy. Bardzo dobre czwarte miejsce zajął Adam Cieślar (93m). Polak tracił do lidera 36 sekund i wydawało się, że może powalczyć o pierwszą szóstkę. Największym zagrożeniem byli oczywiście Austriacy, a szczególnie: klasyfikowany ex aequo na 4. miejscu z Polakiem Lukas Greiderer (94m, +0:36), 8. Tomaz Druml (91m, +0:55), 10. Tobias Kammerlander (90,5m, +0:56) oraz 11. Matthias Hochegger (92m, +0:58).

 

Pozostali Polacy spisali się podobnie jak w treningu. Szczepan Kupczak (90m, +0:58) zajął 12. miejsce, czym na pewno nawiązał do dobrych skoków na początku sezonu. Andrzej Gąsienica (88,5m, +1:40) był 23., a Paweł Słowiok (88m, +1:51) został sklasyfikowany na 29. miejscu. Gąsienica stracił dużo na notach za styl, a Słowiok miał najwięcej punktów odjętych za wiatr w całej stawce. Skoczyło 51 zawodników, gdyż znów nie pojawili się Kazachowie.

 

PEŁNE WYNIKI PO SKOKACH

 

W biegu rywali znokautował Tomaz Druml, który zanotował najlepszy czas na trasie i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. To jego drugi triumf w tym sezonie. Austriakowi nie był w stanie postawić się drugi po skokach Wolfgang Boesl, który stracił 33 sekundy i musiał zadowolić się dziś drugim miejscem. Nieco niespodziewanie na trzeci stopień podium przedarł się 18. po skokach Nicolas Martin. Francuz stracił aż 58 sekund do zwycięzcy. To jego pierwsze podium w tym sezonie. Czołową szóstkę uzupełnili Philipp Blaurock (+1:06.8), Alexander Brandner (+1:08.0) i Matthias Hochegger (+1:09.0). Warto odnotować też, że powracający do rywalizacji Gudmund Storlien (+3:15.3) był dziś dopiero 28.

 

Adam Cieślar (+1:32.1) niestety nie zdołał obronić miejsca w dziesiątce. Polak spadł w biegu na 11. miejsce (19. czas biegu) i do poprzedzającego go Wasela stracił trzynaście sekund. To najlepszy wynik polskiego zawodnika w tym sezonie w Pucharze Kontynentalnym i po raz pierwszy od sezonu 2006/2007 zakończyliśmy rywalizację w drugiej lidzie bez miejsca w pierwszej dziesiątce. Oczywiście wiązało się to z częstymi startami najlepszych w Pucharze Świata.

 

Dla odmiany chyba najlepszy bieg w tym sezonie zanotował Paweł Słowiok (+2:08.0). Polak zanotował dziś 13. czas i awansował z 29. miejsca na 19. To jego najlepszy wynik w PK w tym sezonie. Formę odbudował także Szczepan Kupczak (+2:23.9). Po sporym kryzysie w środku sezonu dobrze skoczył, nieźle pobiegł i zajął 22. miejsce, czym zapewnił sobie prawo startu w przyszłym sezonie Pucharu Świata. Niewiele do punktów zabrakło Andrzejowi Gąsienicy (+3:35.4), który finiszował jako 32.

 

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

 

W klasyfikacji generalnej prowadzi Tomaz Druml (508 pkt), który ma osiem punktów przewagi nad Marco Pichlamyerem i 49 punktów nad Wolfgangiem Boeslem. Najwyżej klasyfikowanym z Polaków jest Paweł Słowiok (38 pkt), który zajmuje 44. miejsce.

 

KLASYFIKACJA GENERALNA

 

Podczas następnego weekendu kombinatorzy rywalizować będą w Kuusamo (PK) i w Falun (PŚ). Polacy zostają w Szwecji by rywalizować z najlepszymi zawodnikami świata.

 

Konrad Rakowski

Komentarze - 2

ale10poz

Opublikowano: 2014-03-09 11:32:14

Duża szansa przed Cieślarem, może nawet uda mu się wskoczyć na podium i oby tak też się stało :)

Raku

Opublikowano: 2014-03-09 11:55:58

Na pewno jest szansa na poprawienie 6. miejsca z Erzurum:)

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl