Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

LGP w Oberwiesenthal: zwycięstwo Niemców, Polska 12.

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2014-08-24

Pierwsza drużyna Niemiec w składzie: Eric Frenzel i Johannes Rydzek zwyciężyła w premierowych zawodach Letniego Grand Prix w Oberwiesenthal. Drugie miejsce zajęła Austria, a trzecie druga drużyna Niemiec. Polska w składzie: Paweł Słowiok i Szczepan Kupczak spisała się na miarę swoich możliwości zajmując 12. miejsce.

 

Po konkursie skoków prowadziła druga drużyna Niemiec (Edelman, Kircheisen) z przewagą sekundy nad Niemcami I (Rydzek, Frenzel) i pięciu sekund nad pierwszą drużyną Austrii( Bieler, Gruber). Tuż za podium  ze stratą 19. sekund sklasyfikowana była druga drużyna Austrii (Pichlmayer, Greiderer), piąte miejsce po skokach zajmowali Rosjanie (Yahin, Klimov +21), a czołową szóstkę zamknęli Czesi (Dvorak, Portyk +33). Polacy (Kupczak, Słowiok) w stawce 23. drużyn zajmowali po skokach bardzo dobre 8. miejsce tracąc 45. sekund do Niemców. Ponownie bardzo dobry skok oddał Szczepan Kupczak który, skoczył 103m i zajął 4. miejsce w swojej grupie. Nieco gorzej na skoczni spisał się Paweł Słowiok, który oddał skok na 92,5m i był 16. w swojej grupie.

 

WYNIKI SKOKÓW DO KOMBINACJI

 

Na trasie biegu o zwycięstwo walczyły obie drużyny Niemiec oraz drużyna Austriacka. Na drugiej zmianie Johannes Rydzek kontrolował całą rywalizacje i ostatecznie to Niemcy I zgarnęli trumf. Drugie miejsce dla Austriaków (+7.5), a na najniższym stopniu podium stanęła druga drużyna Niemiec (+12.4). Czwarte miejsce zajęła Austria II (+35.), piąte Czesi (+37,1), a czołową szóstkę zamknęli Norwegowie (+54.3).

Polacy na trasie biegu  spisali się nie najgorzej i ze stratą (+1.51.0) uplasowali się na 12. miejscu. Na swojej zmianie bardzo dobrze spisał się Paweł Słowiok, który pobiegł szybciej m.in. od Heroli, czy Haavarda Klemenstsena.

 

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

 

Zdjęcie dzięki uprzejmości naszej czytelniczki Flawii Katarzyny Krawczyk

Irek Trawka

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl