LGP w Villach: Triumf Johannesa Rydzeka, dwóch Polaków z punktami!

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2014-08-27

Johannes Rydzek postanowił kontynuować swoją serię letnich zwycięstw. Po triumfach w sprincie drużynowym oraz indywidualnym konkursie w Oberwiesenthal tym razem stanął na najwyższym stopniu  w Villach. Drugie miejsce zajął Bjoern Kircheisen, a trzecie Marjan Jelenko. Bardzo dobrze spisali się reprezentanci Polski, którzy obaj zdobyli punkty LGP. Sczepan Kupczak był 24. , a Paweł Słowiok 29.

Konkurs skoków wygrał młody Austriak Fabian Steindl (99,5m) i miał dwie sekundy przewagi nad Yoshito Watabe (100m) oraz 5 sekund nad Bjoernem Kircheisenem (96m). Evgeny Klimov zajmował 4. miejsce (95,5m/+0:09), piąty był IIkka Herola (95,5m/+0:12), a na szóstej pozycji uplasował się Eric Frenzel (96,5m/+0:13).

Średnio w skokach wypadli reprezentanci Polski. Szczepan Kupczak skoczył poniżej oczekiwań (89,5m/+1:15) i na półmetku rywalizacji zajmował 27. miejsce, natomiast Paweł Słowiok plasował się na 39. Pozycji (87m/+1:46).

WYNIKI SKOKÓW DO KOMBINACJI

W biegu żadnych szans na zwycięstwo nie dał rywalom Johannes Rydzek, który atakując z 9. pewnie zwyciężył w całych zawodach. Drugie miejsce zajął rodak Rydzeka, Bjoern Kircheisen (+13.1), a trzecie będący tego lata w bardzo dobrej formie - Marjan Jelenko (+20.2). Tuż za podium znalazł się reprezentant gospodarzy Mario Seidl (+21.5), na piątym miejscu zawody ukończył Eric Frenzel (+23.8), a czołową szóstkę zamknął IIkka Herola (+26.5).

Świetnie w biegu spisali się obaj reprezentanci Polski. Szczepan Kupczak (26. czas biegu) zajął 24. miejsce, natomiast Paweł Słowiok (12. czas biegu) ukończył zawody na 29. pozycji.

WYNIKI ZAWODÓW

W klasyfikacji generalnej prowadzenia powiększył Johannes Rydzek (200 pkt.). Drugie miejsce zajmuje Bjoern Kircheisen (140pkt.), a trzeci jest Eric Frenzel (125 pkt.). Szczepan Kupczak zajmuje 27. (16 pkt.).