Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Krótkie podsumowanie letnich Mistrzostw Austrii i USA w kombinacji norweskiej

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2014-10-13

Nie tylko Polacy podczas minionego weekendu rywalizowali o tytuł mistrza kraju. Na krajowym podwórku rywalizowali również  w Austrii i Stanach Zjednoczonych.

 

Austria
Mistrzostwa Austrii rozegrano w dwa dni. W czwartek rywalizowano w Innsbrucku (skoki) i Seefeld (bieg), natomiast w niedzielę zawody odbywały się w Tschagguns/Partenen. Podwójnym Mistrzem Austrii został Bernhard Gruber.
W czwartkowej rywalizacji srebrny medal zdobył Harald Lemmerer (+13,2 sek.), a brązowy Alexander Brandner (+18,3 sek.).  Gruber skokiem na odległość 126 m zapewnił sobie prowadzenie już po pierwszej części rywalizacji. Tuż za nim uplasowalii się Christoph Bieler (124,5 m) oraz Harald Lemmerer (124 m). W biegu czołowa trójka dość szybko umocniła się na prowadzeniu. Ostatecznie Bernhard Gruber zdołał ukończyć rywalizację przed Haraldem Lemmererem, Christoph Bieler został sklasyfikowany na miejscu 6. Po bardzo dobrym biegu na miejsce trzecie z pozycji 10. zajmowanej po konkursie skoków awansował Alexander Brandner.


W niedzielnych zawodach ponownie najlepszy okazał się Bernhard Gruber, który zajmował 5. miejsce po skokach. Świeżo upieczony Mistrz Austrii sprzed kilku dni stoczył na trasie biegu niezwykle ekscytującą walkę z Bernhardem Flaschbergerem, którą ostatecznie wygrał i siegnął po złoty medal. Na najniższym stopniu podium zawody ukończył Lukas Greiderer. Warto odnotować dopiero 6. miejsce Mario Stechera  oraz  9. miejsce Chritopha Bielera

Pełne wyniki zawodów dostępne są tutaj:

WYNIKI CZWARTEK          WYNIKI NIEDZIELA

 

USA

W niedzielę podczas konkursu rozegranego na normalnej skoczni w Lake Placid zwyciężył Bryan Fletcher, który
prowadził już na półmetku zmagań i jako jedyny przekroczył punkt konstrukcyjny skoczni. Do  drugiej części rywalizacji przystępował z przewagą minuty i 34 sekund nad swoim młodszym bratem - Taylorem oraz minuty i 38 sekund nad trzecim po konkursie skoków Adamem Loomisem. Kolejność na podium po drugiej części rywalizacji nie uległa zmianie. Taylor Fletcher jak zwykle biegł zdecydowanie najszybciej, jednak nie zdolał odrobić dużej starty do swojego brata. Trzeci Adam Loomis stracił blisko dwie minut do zwycięzcy. Tuż za podium znalazł się Bill Demong, piąty był  Brett Denney, a czołową szóstkę uzupełnił Colin Delaney.

Warto odnotować rywalizację kobiet. Na starcie stanęły aż… dwie zawodniczki. Zwyciężyła Tara Geraghty-Moats, która ukończyła zmagania z przewagą prawie 11 minut nad drugą Gabby Armstrong.

WYNIKI

 

Magda Gapsa

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl