W Ruka kombinatorzy nie poskakali [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2014-11-29

Nie poskaczą dzisiaj w Finlandii. Po skokach 7 zawodników sędziowie postanowili odwołać konkurs skoków ze względu na zbyt silny wiatr. Wśród wyżej wymienionej siódemki znalazło się dwóch reprezentantów Polski, którzy jednak nie zachwycili odległościami i przed odwołaniem serii skoków zajmowali 6. i 7. miejsca.

Do rywalizacji biegowej zawodnicy przystąpią zatem na podstawie wyników wczorajszej rundy prowizorycznej. Bieg zaplanowany jest na godzinę 14:30 czasu polskiego.

Pierwsze indywidualne zawody Pucharu Świata już za  nami. Po porannych kłopotach z rozegraniem konkursu skoków i jego ostatecznym odwołaniu zawodnicy do biegu wystartowali w kolejności zajmowanej po wczorajszej rundzie prowizorycznej.

Dzisiejsze zawody wygrał Niemiec Johannes Rydzek , który ruszał ze stratą 49 sekund do zwycięzcy wczorajszych kwalifikacji – Christopha Bielera. Świetnie skaczący w Finlandii Bieler zajął dzisiaj 7. miejsce. Na drugim stopniu podium stanął dzisiaj jego rodak – Bernhard Gruber, który przekroczył linię mety sekundę po zwycięzcy. Podium uzupełnił świetnie biegnący dzisiaj Miroslav Dvorak. Czech był na prowadzeniu w końcowej fazie biegu, jednak na ostatnich metrach opadł z sił i nie zdołał tego prowadzenia utrzymać.

Tuż za podium ze stratą +8.6 uplasował się Japończyk – Akito Watabe. Na piątym miejscu sklasyfikowany został Joergen Graabak, który wczoraj na skoczni spisał się przyzwoicie ale bez rewelacji i dziś na trasę wyruszył jako 25. zawodnik. W biegowej części rywalizacji Norweg pokazał klasę odrabiając prawie półtorej minuty straty i kończąc rywalizację z najlepszym czasem biegu. Bardzo dużo odrobili także szósty zawodnik dzisiejszej rywalizacji – Fabian Riessle, który do biegu ruszał z 21. pozycji oraz Bjoern Kircheisen, który dziś uplasował się na miejscu ósmym. Bardzo dobrze spisał się dziś dwudziestoletni Austriak – Philipp Orter zajmując 9. miejsce. Czołową „dziesiątkę” uzupełnił Francuz Francois Braud.

Dobrze spisujący się wczoraj na skoczni młodzieńcy niestety troszeczkę słabiej poradzili sobie w dzisiejszym biegu. Reprezentujący gospodarzy Ilkka Herola, który we wczorajszych kwalifikacjach zajął czwartą lokatę, mimo dobrego biegu w pierwszej fazie rywalizacji (przez moment nawet prowadził) ostatecznie uplasował się na miejscu 11. ze stratą +23.2. Ruszający na trasę biegu jako drugi Tobias Haug stracił do swojego rodaka minutę i 9 sekund, a trzeci po wczorajszej rundzie prowizorycznej Czech Tomas Portyk zajął miejsce 20. ze stratą +1.18. Mistrz olimpijski Eric Frenzel, ruszający dzisiaj na trasę jako 38. Ostatecznie zajął 23. Pozycję tracąc dwie minuty do swojego rodaka i dzisiejszego triumfatora Johannesa Rydzeka.

Polacy dziś bez punktów. Najlepszy z naszych zawodników – Adam Cieślar zajął 37. miejsce ze startą prawie trzech minut do zwycięzcy. Nasi pozostali reprezentanci zajęli miejsca w szóstej dziesiątce. Szczepan Kupczak uplasował się na miejscu 54. (strata +4.42), Mateusz Wantulok zajął miejsce 57. (strata +4.47), a Paweł Słowiok zamknął szóstą dziesiątkę ze stratą +5.05.

Wyniki zawodów dostępne są TUTAJ.

Jutro zawodnicy będą rywalizować z sprincie drużynowym. Konkurs skoków zaplanowano na godzinę 9:00 czasu polskiego, natomiast rywalizacja na trasie biegu rozpocznie się o godzinie 14:00.