Eric Frenzel wygrywa w Lillehammer, Adam Cieślar 41

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2014-12-06

Jury zatroszczyło się o wysoki poziom dzisiejszych zawodów i kibice zarówno pod skocznią jak i przed telewizorami mogli podziwiać ładne i długie skoki, jednak w końcówce zawodnicy mieli problemy z dość silnym wiatrem z tyłu skoczni. Konkurs skoków wygrał Norweg Haavard Klemetsen, który oddał dziś najdłuższy skok na odległość 142 m.

Na drugiej pozycji wylądował jego młodszy rodak Sindre Ure Soetvik, który oddał ładny skok na odległość 135 m. Norweg ruszy na trasę ze stratą +0:24. Podium uzupełnił Eric Frenzel. Niemiec uzyskał dzisiaj 137 m i traci do Klemetsena +0:31 . Za podium uplasował się Jason Lamy Chappuis (135,5 m), który ruszy na trasę 40 sekund po Haavardzie Klemetsenie.

Za Francuzem uplasował się jak zwykle świetnie skaczący Evgeniy Klimov, z drugim najdłuższym skokiem dzisiejszego dnia na odległość 141m. Rosjanin wyruszy na trasę biegu  ze stratą +0:44 jako piąty zawodnik. Tuż za Rosjaninem sklasyfikowany został dobrze skaczący w Lillehammer Yoshito Watabe. Japończyk skoczył dziś na odległość 131,5m i na trasę ruszy ze stratą +0:45. 7. miejsce zajął reprezentujący Austrię Christoph Bieler, który uzyskał 127,5 m i traci do lidera 48 sekund.

Bardzo ładnie na skoczni zaprezentował się skaczący dobrze już na treningach i w kwalifikacjach siedemnastoletni reprezentant gospodarzy Jarl Magnus Riiber, który po swoim skoku na odległość 133 m utrzymywał się na prowadzeniu, a ostatecznie zajął miejsce 8. ze stratą +0:51. Czołową „dziesiątkę” uzupełnili Japończyk Taihei Kato (134 m, strata +0:51) oraz Czech Tomas Portyk (130 m, strata +0:54).

Dosyć dobrze na skoczni zaprezentował się nasz jedyny reprezentant w konkursie, Adam Cieślar, który uzyskał odległość 126 m. co pozwoliło mu na zajęcie 31. miejsca. Polak na trasę biegu wyruszy ze stratą  +1:45 do lidera.

Słabo wypadł dzisiaj lider Pucharu Świata Johannes Rydzek. Niemiec uzyskał tylko 119 m i zajął 42. miejsce. Jeszcze słabiej wypadł Norweg Joergen Graabak, któremu totalnie nie wyszedł skok. Mistrz olimpijski uzyskał zaledwie 114 m i na trasę biegu wyruszy jako 44. zawodnik ze stratą 2:24 minuty do swego rodaka Haavarda Klemetsena.

Bieg do kombinacji rozpoczyna się o godzinie 12:00 i można go obejrzeć na żywo w Eurosporcie 2

WYNIKI PO SKOKACH

Bieg metodą Gundersena wygrał Niemiec - Eric Frenzel (25:01.9). Za nim ze stratą +2.7 uplasował się jego kolega z drużyny Fabian Riessle. Na 3. stopniu podium stanął reprezentant Norwegii - Jan Schmid, który tracił do zwycięzcy +12.3.
Biorąc pod uwagę ogólny występ, to najlepiej dziś spisali się Niemcy oraz Norwedzy, ponieważ po biegach każdy kraj miał w TOP 10 po czterech zawodników.

Spektakularny awans zaliczył Mikko Kokslien, dzięki najlepszemu biegowi awansował z 43 na 7 miejsce

Póki co nie spełniają się cele reprezentantów naszego kraju. Niestety, ale Adam Cieślar, który po skokach zajmował dość obiecującą pozycję i mógły zakończyć biegi w najlepszej 30-stce, ostatecznie po drugiej części dwuboju uplasował się na 41. miejscu. 41 czas biegu sprawił, że do Frenzela stracił 3 minuty 2,9 sekundy.