Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Klimow wygrywa kwalifikacje w Ramsau, najlepszy z Polaków Mateusz Wantulok

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2014-12-19

Dzisiejsze kwalifikacje Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w austriackim Ramsau wygrał Evgeniy Klimov. Rosjanin doleciał dzisiaj na odległość 95,5 m. Na drugim miejscu uplasował się Haavard Klemetsen (97 m), a podium uzupełnił Yoshito Watabe (96 m).

 

Za podium znalazł się młody reprezentant naszych południowych sąsiadów –Tomas Portyk, który uzyskał 94,5 m. Na piątej pozycji uplasował się drugi z braci Watabe – Akito, który w kwalifikacjach osiągnął odległość 93,5 m. Tyle samo skoczył Samuel Costa. Włoch zajął dzisiaj szóstą pozycję. Tuż za nim uplasował się reprezentant Francji Maxime Laheurte (92,5 m). Ósme miejsce przypadło dziś reprezentującemu Słowenię Marianowi Jelenko (93 m). Czołową dziesiątkę uzupełnili Norweg Jan Schmid (91,5 m) oraz Niemiec Eric Frenzel (91,5 m).

 

Najlepszym z Polaków był dzisiaj Mateusz Wantulok. Reprezentant klubu AZS AWF Katowice zajął 23. miejsce ze skokiem na odległość 91,5 m. Adam Cieślar uzyskał dziś dokładnie 90 metrów co pozwoliło mu zająć miejsce 28. Paweł Słowiok zajął miejsce 48. ze skokiem na odległość 86,5 m. Czwarty z naszych reprezentantów, Szczepan Kupczak po skoku na odległość 85,5 m zajął miejsce 50.

 

WYNIKI KWALIFIKACJI

 

Już jutro konkurs drużynowy (zamiast planowanego wcześniej sprintu drużynowego). Początek zmagań o 11:45 (skoki). Bieg zaplanowany jest na godzinę 15:30.

 

Magda Gapsa

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl