Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Puchar Świata w Ramsau - zwycięstwo Norwegów, Polacy na 12 miejscu

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2014-12-20

Dziś na skoczni bezkonkurencyjnie okazali się Niemcy. Cała czwórka zawodników (Edelmann, Rydzek, Riessle, Frenzel) zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, choć skaczący  w ostatniej grupie Eric Frenzel nie zachwycił. Reprezentacja naszych zachodnich sąsiadów wyprzedziła zajmującą drugie miejsce drużynę Austrii. Niemcy na trasę ruszą z przewagą +0:02 nad drużyną gospodarzy (Klapfer, Gruber, Orter, Steindl). Trzecie miejsce zajęła drużyna Norwegii (Kokslien, Graabak, Schmid, Klemetsen) ze stratą do prowadzących wynoszącą +0:18.

 

W czołowej piątce po serii skoków znaleźli się także Francuzi (Laheurte, Lacroix, Braud, Lamy Chappuis), którzy tracą do Niemców 31 sekund. Zdecydowanie większą stratę, wynoszącą +1:24 ma zajmująca piąte miejsce drużyna Rosjan (Mastiev, Barkov, Yahin, Klimov).

Warunki dzisiaj nie rozpieszczały zawodników. Kłopoty w powietrzu mieli najpierw Akito Watabe, a w kolejnej grupie zawodników Marjan Jelenko. Obaj zawodnicy dostali mocniejszy podmuch wiatru i musieli lądować „awaryjnie”.

Nie najlepiej na skoczni spisał się dziś Szczepan Kupczak. Nasz reprezentant uzyskał 73 m i po jego skoku polska drużyna zajmowała ostatnie miejsce. Lepiej skoczył Paweł Słowiok (86 m), co pozwoliło Polakom przesunąć się na 10 pozycję. Z niezbyt dobrej strony pokazał się także Adam Cieślar. Polak uzyskał odległość 78,5 m, jednak spora część zawodników z trzeciej grupy oddawała słabe albo bardzo słabe skoki. Polacy po trzech grupach zawodników przesunęli się na siódmą pozycję. Skaczący w ostatniej grupie Mateusz Wantulok (79,5 m) niestety nie skoczył tak dobrze jak wczoraj w kwalifikacjach. Ostatecznie nasza reprezentacja zajęła miejsce 10. i na trasę ruszy ze stratą +2:14 do Niemców.

WYNIKI PO SKOKACH

 

Po niezwykle emocjonujących ostatnich metrach dzisiejszy konkurs drużynowy wygrała drużyna Norwegów. Na ostatniej zmianie Joergen Graabak i Fabian Riessle stoczyli pasjonującą walkę, ale to reprezentant Norwegów okazał się o 0.1 sekundy szybszy. Na trzecim miejscu uplasowała się czwarta po skokach reprezentacja Francji, która do zwycięzców straciła +8.5 sekundy.  

Czwarte miejsce zajęła druga po skokach drużyna gospodarzy. Biegnący na ostatniej zmianie Philip Orter biegł co sił i odrabiał starty.

Ostatecznie Austriacy dobiegli na metę tracąc +12.5 sekundy. Piąte miejsce ze stratą już +1:49 zajęła drużyna Stanów Zjednoczonych. Na miejscu szóstym na mecie zameldowali się Włosi, którzy awansowali z 11. pozycji zajmowanej po skokach. Włosi stracili +2:09.

 

Kolejne reprezentacje przybiegały ze stratami powyżej trzech minut.

Polacy bardzo długo utrzymywali 10. miejsce zajmowane po skokach, jednak ostatnie dwie zmiany w naszej drużynie nie biegły najlepiej. Ostateczni nasza drużyna zajęła ostatnie, dwunaste miejsce ze startą wynoszącą +4:34.

WYNIKI ZAWODÓW

 

Już jutro konkurs indywidualny, którego początek zaplanowany jest na godzinę 11:45.

Początek biegu już o 15:45.

 

Magda Gapsa

Komentarze - 2

Sakuraj

Opublikowano: 2014-12-20 19:24:03

No cóż, lepiej być nie mogło jak się wystawia dwóch najsłabszych zawodników na dwóch ostatnich zmianach. Kolejnośc powinna być dokładnie odwrotna, to może by była na coś szansa. Szkoda, że nie było Czechów w drużynówce, tak nawiasem mówiąc.

Raku

Opublikowano: 2014-12-20 23:31:10

Bo Miro chyba chory skoro nie startował w PCR. Jakby dziś zrezygnował z jutrzejszego startu to by zrobił miejsce Kupczakowi;) Patrząc na bieg Słowioka to jakby jakimś cudem skoczył na 35 miejsce to może może by się przy punktach zakręcił.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl