Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Puchar Świata w kombinacji norweskiej w Seefeld - kwalifikacje

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2015-01-15

Runda prowizoryczna w Seefeld przebiegła dość pomyślnie dla naszych reprezentantów. Ładnie spisali się Norwegowie, a także gospodarze zawodów, których na liście startowej wśród 60 dwuboistów, było aż 12. Kwalifikacje wygrał Jarl Magnus Riiber, co nie było zbyt dużym zaskoczeniem.

 

Warunki w Austrii są dość dobre, więc kwalifikacje przebiegły sprawnie. Mimo tego zawodnicy nie oddawali zbyt dalekich skoków. Paweł Słowiok startował jako pierwszy z Polaków, oddał skok na 91 metrów, uplasował się na 42. miejscu i traci do zwycięzcy +2:00 minuty. Lepiej spisał się Adam Cieślar, który skoczył na odległość 95,5 m, co pozwoliło mu zająć 31. pozycję. Polak obecnie traci +1.35 do Norwega.

 

Jarl Riiber wygrał dzisiejsze kwalifikacje, mając ponad dwa punkty przewagi nad swoim rodakiem Haavardem Klemetsenem. Na pozycji 7. uplasował się jeszcze jeden Norweg - Jan Schmid.

Dobry występ zanotowali reprezentanci Austrii: miejsce 3. zajął Fabian Steindl, 4. Bernhard Gruber, 5. Martin Fritz, natomiast czołową dziesiątkę zamknął Mario Seidl.

 

Pierwsza część jutrzejszych zmagań, czyli konkurs skoków powinien się rozpocząć o 11:30.

 

Bożena Tyc

Komentarze - 6

zur555

Opublikowano: 2015-01-15 15:24:06

Pan komentator który dziś komentował kombinację to chyba nie za bardzo wiedział co komentuje... On chyba myślał ze to pierwsza seria i ze na podstawie tych wyników dziś odbędzie się bieg.

Sakuraj

Opublikowano: 2015-01-15 15:48:31

A kto komentował, Ulbrych czy Probosz?

JanPan

Opublikowano: 2015-01-15 16:43:06

Komentował Błachut. Totalna porażka.

Sakuraj

Opublikowano: 2015-01-15 19:45:11

Nie ma się co dziwić, komentował przedtem zapewne kwalifikacje skoków i z rozpędu musiał skomentować skoki do kombinacji. Skokami widać się interesuję, ale kombinacje najwyrażniej sobie odpuścił. Ale tak to jest z nadmiaru komentarza. Komentator powinien komentować nie więcej niż 3 dyscypliny - jak Jaroński z Wyrzykowskim którzy komentują kolarstwo i biathlon, czy Probosz który komentuje kolarstwo, kombinacje i jeszcze jakieś alpejskie konkurencje. A Igor Błachut jedzie ze skokami, kolarstwem, krykietem, piłką wodną,strongmenami,kręglami, siatkonogą , biegami narciarskimi czasem i kombinacją również. Najlepiej żeby te komentowane dyscypliny też różniły się porą rozgrywania i na siebie nie nachodziły. Chruścicki np komentuje latem kajaki a zimą biegi i porzucił zupełnie skoki i wyszło mu to na dobre.

jerz

Opublikowano: 2015-01-16 13:31:27

Probosz jest teraz jedynym komentatorem kombinacji, ktorego da się słuchac. Natomiast Ulbrych robi wrażenie jakby został wybrany do komentowania kombinacji, bo kogoś trzeba było wybrać jakby Probosz nie mógł akurat komentowac. Eurosport powienien koniecznie poszukać kogos do komentowania dwuboju klasycznego.

Raku

Opublikowano: 2015-01-16 20:53:10

Adam Probosz fajnie komentuje i zadaje sobie trud na przejrzenia chociaż stronki PZNu czy tej mimo że pewnie prywatnie go kombinacja nie obchodzi. Igor Błachut dopóki siedział cały sezon też bardzo fajnie komentował - mam kilka archiwalnych biegów z jego komentarzem nagranych i nie ma co narzekać.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl