PŚ w Sapporo: Eric Frenzel wciąż niepokonany

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2015-01-24

Niemiec Eric Frenzel chyba na dobre zadomowił się na najwyższym stopniu podium. Wygrał właśnie drugi konkurs w japońskim Sapporo oraz piąte zawody z rzędu.

Obrońca Kryształowej Kuli po skoku na 138 metr zajmował drugie miejsce i tracił prawie pół minuty po zwycięzcy konkursu skoków, Fabiana Steindla. Frenzel na mecie o 1.8 sekundy wyprzedził drugiego Akito Watabe. Reprezentant gospodarzy po skoku na 124,5 m zajmował 11. miejsce. Na trzecim stopniu podium ze stratą +3.5 sekundy stanął dziś Taylor Fletcher, który będąc najszybszym zawodnikiem na trasie biegu awansował z 28. lokaty zajmowanej po skoku na 123 m.

Tuż za podium znalazł się Haavard Klemetsen. Norweg po skoku na 133 m zajmował 6. miejsce, a na mecie rywalizacji stracił +12.3 sekundy do zwycięzcy. Piąte miejsce zajął drugi z braci Watabe, Akito. Japończyk ruszał na trasę biegu jako czwarty zawodnik po skoku na 133,5 m. Na metę dobiegł 15.8 sekundy później niż Frenzel. Szóste miejsce zajął Johannes Rydzek ze stratą +18.9 sekundy do swojego reprezentacyjnego kolegi. Rydzek awansował z 23. pozycji, którą zajmował po skoku na 124 metr. Siódmy na mecie rywalizacji był Lukas Klapfer. Austriak ruszał do biegu z 13. lokaty, którą  zajmował po skoku na 124 metr, a do zwycięzcy stracił +20.3 sekundy. Ósme miejsce zajął drugi z braci Fletcher, Bryan. Amerykanin awansował z 27. miejsca, które zajmował po skoku na odległość 121,5 m. Jego strata na mecie wyniosła +21.9 sekundy.  Na dziewiątej pozycji sklasyfikowano Manuela Faissta. Niemiec zajmował trzecie miejsce po dobrym skoku na odległość 136 m, ale dużo stracił w biegu i jego strata do zwycięzcy wyniosła +33.2 sekundy. W czołowej dziesiątce znalazł się także reprezentujący gospodarzy Taihei Kato. Japończyk po skoku na odległość 123,5 m zajmował 18. miejsce. Jego strata na mecie wyniosła 40.6 sekundy.

WYNIKI ZAWODÓW                    WYNIKI PO SKOKACH

W kolejny weekend rywalizacja przenosi się do włoskiego Val di Fiemme. Czekają nas dwa konkursy indywidualne (w piątek i niedzielę) oraz sprint drużynowy w sobotę.