Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Uniwersjada: Adam Cieślar ze złotem, brązowy Szczepan Kupczak [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2015-01-26

Adam Cieślar powtórzył wyniki z poprzedniego sezonu i został ponownie Mistrzem Uniwersjady 2015 w kombinacji norweskiej. To nie koniec polskiej zdobyczy, Szczepan Kupczak wywalczył dzisiaj brązowy medal.

 

 

 

Dzisiaj w kombinacji zostaną wręczone dwa złote medale, dokładnie w tym samym momencie co Adam na męte wpadł reprezentant Niemiec David Welde. Dodajmy, że Niemiec uzyskał dzisiaj najlepszy czas biegu i awansował, aż z trzynastej pozycji zajmowanej po skokach. Drugi czas biegu należy do Rosjanina Samira Mastjewa, trzecim najszybszym biegaczem wśród kombinatorów okazał się złoty medalista Adam Cieślar.

Brąz jak już wspomnieliśmy zdobył Szczepan Kupczak, a na piątym miejscu ukończył kombinację kolejny z Polaków Mateusz Wantulok. Wojciech Marusarz czwarty z Polaków w konkursie zakończył rywalizację na 16 miejscu.

WYNIKI KOMBINACJI

 

/KaCe/

 

Komentarze - 4

Sakuraj

Opublikowano: 2015-01-27 15:07:42

W takiej stawce to nawet Klimow by wygrał. Sukces z tego żaden. Za chwilę w PŚ znowu wielki łomot od wszystkich.

Raku

Opublikowano: 2015-01-27 18:56:46

Żenia z całą sympatią dla jego człapoństwa nie miałby tu żadnych szans;);) Biega ciut gorzej od Simona a wiadomo jak Niemiec skończył. Na mass start i drużynówkę ma dołączyć kadra B Japonii, Jachin i Klimow. Klimow w masówce przy dwóch skokach ma szanse na złoto ale musi się zmieścić w biegu w 2minutach z hakiem (a optymalnie poniżej dwóch minut), tak samo Simon. Jachin w w tym sezonie też dobrze skacze. Z Polaków to szansa dla Wantuloka. Natomiast wynik Koreańczyka (niecałe 3 minuty straty) mówi sam za siebie. Obsada słabsza niż rok temu a taki Andersen teraz regularnie sobie punktuje w PŚ w silnej Norwegii a rok temu sobie nie radził na Uniwersjadzie. A wiadomo że wyjazd na takie zawody wiąże się z przepisami Ministerstwa Sportu. Michalczuk sobie też wyłapie premię i wszyscy są szcześliwi. Szkoda już sobie tym głowę zawracać;) Polacy i Rosjanie jako jedyni chcą sobie tu głównymi kadrami podbudować ego ale Rosjanie się jeszcze dodatkowo skompromitowali i muszą liczyć na uratowanie przez Jachina i Klimowa.

Arn

Opublikowano: 2015-01-27 20:33:28

Swoją drogą to tego Klimova nie potrafię zrozumieć rok temu medal na MSJ w skokach, dziś medal na uniwersjadzie tez w skokach a z uporem godnym lepszej sprawy pcha się w tą kombinacje a i tak nie wierze żeby kiedyś nie przeszedł na stałe do skoków. Z Polaków dziś najlepszy w skokach Staszek Biela, eh Panie Jakubie....

Szamot

Opublikowano: 2015-01-28 09:51:20

Napisaliście, że zostaną wręczone 2 złote medale, czy na pewno? Na oficjalnej stronie zawodów jest normalnie złoty i srebrny medal, zresztą na załączonych przez Was wynikach też jest miejsce pierwsze i drugie, a nie dwa pierwsze.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl