Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Adam Cieślar ponownie złoty na Uniwersjadzie, Mateusz Wantulok z brązem

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2015-01-29

Adam Cieślar, po biegu na 10km zajmował drugie miejsce w skokach okazał się zdecydowanie lepszy od prowadzącego Niemca Davida Welde i zdobył swój drugi złoty medal. Welde ponownie musiał zadowolić się srebrem, a na trzecie miejsce awansował Mateusz Wantulok.

 

Adam Cieślar skoczył 89,5 oraz 88,5 metra, a David Welde zepsuł pierwszy skok, lądując na 77 metrze. Druga próba była już lepsza (87m), ale do zwycięzcy zabrakło mu 6,6pkt.

Mateusz Wantulok, który oddał dwa ponad 90-metrowe skoki (91 i 94 metry) awansował z 16. na trzecią pozycję.

Paweł Słowiok ostatecznie uplasował się na 8. miejscu, a Wojciech Marusarz był 23.

WYNIKI

 

W biegu na 10km ze startu wspólnego prowadzi Niemiec David Welde, na miejscu drugim plasuje się Adam Cieślar, który linię mety przekroczył 39,3s później. Po przeliczeniu daje to 9,8pkt straty. Na trzeciej pozycji plasuje się Rosjanin Samir Mastiev, który stracił do lidera 1:00,7 (15,3pkt).

Na piątym miejscu bieg ukończył Paweł Słowiok +1:08,4 (17,8pkt), miejsce 16. zajął Mateusz Wantulok +2:16,8 (34,3pkt), a jako kolejny zawodnik na mecie pojawił się Wojciech Marusarz +2:37,1 (39,3pkt).

WYNIKI PO BIEGU

 

HuK

Komentarze - 4

Sakuraj

Opublikowano: 2015-01-29 15:57:51

No ładnie, szkoda że w PŚ tak nie ograł Yachina i Kutala w biegu jak tu. Jedyna reprezentacja z najlepszym składem, to i muszą być wyniki.

fankombinaji

Opublikowano: 2015-01-29 16:44:08

Najprawdopodobniej tymi wynikami Adam obronił dupę trenerom oraz całemu sztabowi. Zobaczymy jak sobie będą radzić w Pucharze Świata oraz Mistrzostwach Świata ale to jeszcze nie wiadomo czy zostanie chodź jeden zawodnik wysłany. Gratuluję Adamowi wyników i zawzięcia !!! :D

Raku

Opublikowano: 2015-01-29 18:05:51

Jeśli wyniki na Uniwersjadzie mogą komukolwiek bronić dupę to pozostaje pogratulować systemu. Rok temu to było nawet fajne przetarcie z zawodnikami, którzy prezentowali poziom nawet końca dziesiątki PK, początku drugiej dziesiątki (Wasel po pierwszym starcie poleciał rok temu do USA i nieźle sobie radził). Wiadomo że obsada też była słaba ale jednak mocniejsza. Teraz to w zasadzie był tylko Welde i z Sapporo dolecieli Japończycy którzy nie tak dawno dawali z siebie 100% na PŚ + Jachin. Kadrę B wysłała Japonia, a najlepszych zawodników Polska i Rosja i tyle. Jakby Klimow stracił tyle ile na ogół traci do Koksliena (około 4 minut) to by się zakręcił koło wygranej ale tak się skompromitował że mógłby już mu ktoś zabronić biegać. Widać po sylwetce że ma talent do skoków i świetnie się prezentuje w locie i niech idzie tą drogą. Trzeba przyznać że Cieślar się pokazał z dobrej strony i zrobił swoje a Rosjanie tylko się dobili jako kadra A tym startem ale w tym sezonie mamy 1 punkt PŚ i 0 punktów PK (nikt nie broni wysyłać zawodników na PK). Ciekawe czy ktokolwiek zostanie wysłany do Falun - czyżby znowu sam Cieślar?

Szamot

Opublikowano: 2015-01-29 20:17:08

Złoto złotem, ale już nie przesadzajmy z tym sukcesem. Cieślar jest naszym najlepszym dwuboistą i oczekujemy dobrych wyników w PŚ, a zwycięstwa ze studentami nie są niczym nadzwyczajnym. Tak jak wyżej zostało napisane 1 punkt w PŚ i 0 w PK to wszystko pokazuje. Jak sobie radzą nasi dwuboiści w PŚ to już niestety widzieliśmy, szkoda czau. Chętnie bym ich zobaczył w zawodach PK bo tam jest ich miejsce.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl