Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Mistrzostw Świata Juniorów: Jarl Magnus Riiber znów najlepszy, Michał Gut-Chowaniec 25.

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2015-02-06

Norweg Jarl Magnus Riiber ponownie okazał się najlepszym zawodnikiem rozgrywanych właśnie Mistrzostw Świata Juniorów. Tym razem triumfował w biegu na 5km metodą Gundersena.

 

Najdłuższy, bo blisko 100 metrowy skok dał młodemu Norwegowi prowadzenie po pierwszej części dwuboju. Na miejscu drugim ze stratą 39s plasował się Japończyk Hisaki Nagamine, a na miejscu trzecim był jego rodak Ryota Yamamoto +49s.

Na miejscu czwartym był Estończyk Kristjan Ilves (+49s), a na piątym ex aequo Czech Tomas Portyk i Harald Johnas Riiber (+51s).

 

Na wysokim 9. miejscu po skokach był Michał Gut-Chowaniec, który przed biegiem miał do lidera 1:11 straty, drugi z naszych reprezentantów Jan Łowisz był 35 (+2:20)

 

WYNIKI PO SKOKACH

 

W biegu Jarl Magnus Riiber nie pozwolił sobie na utracenie przewagi uzyskanej po skokach i pewnie, jako pierwszy miną linię mety. Na miejscu drugim, 47,4s po zwycięzcy, finiszował Niemiec Jakob Lange, który startował z 10. pozycji, natomiast medal brązowy wywalczył Estończyk Kristjan Ilves, wyprzedzając o 0,2s Tomasa Portyka z Czech.

Na miejscu piątym, dzięki znakomitemu biegowi (2. czas), uplasował się Austriak Paul Gerstgraser, a szósty ukończył bieg Harald Johnas Riiber.

 

Niestety Michał Gut-Chowaniec zdecydowanie lepiej skacze niż biega i na trasie spadł na miejsce 25., natomiast Jan Łowisz poprawił się o dwie pozycje i na mecie był 33.

 

WYNIKI

 

HuK

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl