Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

MŚ w Falun: Niemcy triumfują

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2015-02-22

Drużyna Niemiec w składzie: Tino Edelmann, Fabian Riessle, Johannes Rydzek i Eric Frenzel utrzymała pierwsze miejsce zajmowane po skokach i zdobyła złote medale rozgrywanych w Falun Mistrzostw Świata. Medal srebrny wywalczyli Norwegowie, brąz dla Francji.

 

Po pierwszej części drużynowego konkursu na skoczni normalnej na prowadzeniu była reprezentacja Niemiec (Edelmann, Riessle, Rydzek, Frenzel ). Za nimi ze stratą 4sek na trasę biegu mieli wyruszyć reprezentanci Japonii (Kato, Nagai, Watabe A., Watabe Y.). Trzecie miejsce po pierwszej części dwuboju zajmowali Francuzi (Braud, Lacroix, Laheurte, Lamy Chappuis), których strata do prowadzących wynosiła 14 sekund.

Na czwartej pozycji po skokach znaleźli się Austriacy (Gruber, Orter, Schneider, Klapfer), którzy na trasę biegu ruszli 28 sekund po reprezentacji Niemiec. Taką samą stratę mieli zajmujący piątą pozycję reprezentanci Norwegii (Graabak, Kokslien, Moan, Klemetsen), którzy do Austriaków stracili tylko 0,1 punktu.

WYNIKI PO SKOKACH

 

Reprezentanci naszych zachodnich sąsiadów utrzymali pozycję zajmowaną po skokach i o +23.1 sekundy wyprzedzili reprezentację Norwegii. Na trzecim miejscu dobiegli Francuzi, tracąc do zwycięzców +39.6 sekundy.

Zacięta walka toczyła się o czwarte miejsce. Ostatecznie dla reprezentacji Włoch wywalczył je Alessandro Pittin. Włosi stracili do Niemców +1:10.1. Piąte miejsce zajęli Austriacy, których strata do zwycięzców wyniosła +1:10.5. Szóste miejsce zajęli Japończycy ze stratą +1:11.5.

WYNIKI ZAWODÓW

 

Na czwartek zaplanowany jest konkurs indywidualny na skoczni dużej. Konkurs skoków ma się rozpocząć o 10:00, bieg zaplanowano na 15:15.

Magdalena Gapsa

Komentarze - 2

Sakuraj

Opublikowano: 2015-02-22 19:00:14

Niemcy wygrali bieg z dwóch powodów tzn taktyki zmian i słabszej formy biegowej Norwegów. Świetnie rozstawili zawodników, a Norwedzy po prostu nie mogli Klemetsena na jednej zmianie ustawić razem z Frenzelem. Liczyłem, że czołowe 5 reprezentacji powalczy do samego końca jak dwa lata temu, ale niestety biegowo Niemcy są lepsi niż wtedy, a i skokowo nic do zarzucenia. Dobrze, że Polaków nie zobaczyliśmy, Estonii byśmy nie wyprzedzili a po co się kompromitować dublowaniem... Słowiok dziś w PK przegrał z 16 latkiem z Czech, nie mogę wyników co prawda znależć w PDFie, ale można sądzić, że skok nie był dłuższy niż 100m. Klimow natomiast zwycięstwo w FIScupie w skokach, w tym pokonal polskich juniorów ;)

ms.

Opublikowano: 2015-02-22 19:41:33

bieg nie był zbyt emocjonujący, wyniki też bez niespodzianek, z wyjątkiem 4 miejsca Włochów, ale przy obecnej biegowej formie pittina to nie jest to duża niespodzianka.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl