Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ Oslo: Watabe przed Frenzelem w kwalifikacjach, biało-czerwoni poza 30. [WYNIKI PCR]

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2016-02-05

Karuzela Pucharu Świata w kombinacji norweskiej przeniosła się do Oslo, ale na czele stawki do Seefeld zmieniło się niewiele. Dzisiejsze kwalifikacje padły łupem Japończyka Akito Watabe, któremu po piętach deptał Eric Frenzel. Niestety Polacy  wciąż są dalecy od punktowej formy z początku sezonu.

 

Zmagania w Oslo rozpoczęła piątkowa runda PCR, w której triumfował nieszczęśliwy przegrany z Seefeld, Akito Watabe. Japończyk uzyskał 130,5 metra i choć do Frenzela zabrakło mu koljne 1,5, to zdołał wyprzedzić Niemca, ponieważ oddawał swoją próbę w mniej korzystnych warunkach. Poza tym otrzymał też o 4 punkty wyższe noty za styl. Dlatego też, gdyby runda PCR miała być liczona jako konkursowa, reprezentant Kraju Kwitnącej Wiśni miałby 16 sekund przewagi nad liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

 

Żaden z pozostałych zawodników nie doskoczył do 130. metra. Trzecie miejsce przypadło Janowi Schmidowi z Norwegii, który wylądował na 129. metrze i stracił do Watabe 6.5 punktu (26 sekund). Wysoką 4. lokatę zajął Tomas Portyk po skoku na 126,5 metra. Tyle samo uzyskał 8. Johannes Rydzek, metr bliżej lądował 6. Haavad Klemetsen, a metr dalej 5. Bernhard Gruber.

 

Podopieczni Wantuloka w rundzie PCR ponownie nie zachwycili i jeśli jutro powtórzą rezultaty z dziś, to trudno będzie myśleć o punktowych miejscach. Tradycyjnie wyżej uplasował się Adam Cieślar - 114,5 metra uzyskane przy nieznacznym wietrze pod narty dały 34. miejsce, które przełożyły się na 2 minuty i 14 sekund straty do zwycięzcy. 41. lokata przypadła Pawłowi Słowiokowi, który lądował jeszcze 9 metrów bliżej.

 

Jutrzejsza seria skoków zaplanowana jest na godzinę 10.00. O 15.25 na trasę 10 kilometrów wyruszy jej triumfator.     

 

WYNIKI PCR

  

Katarzyna Nowak

 

Komentarze - 2

Sakuraj

Opublikowano: 2016-02-05 17:52:44

Chyba najgorsza obsada zawodow PS w Europie od lat. Pittin, Berlot, Lange i Steindl z ciekawych zawodnikow nieobecnych. Za to powraca Kail Piho. Na treningach Cieslar jeszcze przyzwoicie, natomiast teraz w PCR znow klops. Oby tylko udalo sie jutro rano rozegrac serie skokow... A Riiber to chyba cos oszukuje z tym kombinezonem, nie przypadkiem kolejna dyskwalifikacja zapewne.

Raku

Opublikowano: 2016-02-06 00:38:55

Nie przesadzaj;) Lange kontuzja, Steindl przegrał rywalizację z Rehrlem (który bardzo dobrze skoczył w PCR), Pittin bez formy i sam pisze że nie wie kiedy wróci, Berlot też bez formy i wystartuje u siebie na PK. Poza kontuzjowanym Lange są wszyscy najlepsi na świecie. Niestety kombinacja się coraz bardziej zawęża (USA, Francja mają po 2 zawodników na poziomie) to praktycznie już teraz się nie będzie rozgrywać kwalifikacji bo nie będzie po co. Konkursy można by zawęzić do 40 zawodników bo gdzieś tylu ma szanse na punkty na dużej skoczni a to i tak naciągana liczba (w tym Cieślar). W Trondheim chociaż dojdzie trzech Norwegów z krajówki. Szanse na jutrzejsze skoki są minimalne, także ja bym się nastawiał na bieg z PCR. W kombinacji raczej nie ciągną tych skoków, albo się da albo nie męczymy zawodników i bierzemy PCR.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl