Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Niedziela nie była dla nas - Polacy poza trzydziestką PK w kombinacji w Planicy [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2016-02-07

Popularne powiedzenie „Niedziela będzie dla nas” dzisiaj się nie sprawdziło i podobnie jak wczoraj biało-czerwoni nie zdołali awansować do czołowej trzydziestki i ze Słowenii wyjadą bez punktów. Zdobyli jednak co innego - cenne doświadczenie. Najlepiej spisał się 19-letni Austriak, Bernhard Flaschenberger.

 

Dziś w Planicy ponownie pierwsze skrzypce grali niemieckojęzycznie reprezentanci. Wygrał Austriak, Bernhard Flaschenberger przed Tobasiem Haugiem i wczorajszym triumfatorem, Lukasem Greidererem. Austriaka na szczyt podium wywindował z 13. miejsca najlepszy rezultat na 10 kilometrach. Prowadzący po skokach (PCR) Fabian Steindl (133,5 metra) spadł na 7. lokatę, a  drugi na półmetku Tobias Simon ostatecznie znalazł się pozycję wyżej.

 

W niedzielnych zmaganiach wykorzystano wyniki piątkowej rundy PCR, co niestety nie było szczególnie korzystne dla biało-czerwonych, bowiem jedynie Michał Gut-Chowaniec zaprezentował w piątek przyzwoity skok, uzyskując 120,5 metra, co dało mu 20. miejsce i stratę minuty i 51 sekund do zwycięzcy Fabiana Steindla. Znacznie słabiej spisali się pozostali - Kacper Kupczak był 43. po skoku na 112,5 metra (2:59 straty do Steindla, 43 sekundy do 30. lokaty), a Paweł Twardosz i Jan Łowisz uplasowali się w 6. dziesiątce,  odpowiednio na 55. i przedostatnim, 59. miejscu. Zawodnik z Gilowic zdołał przeskoczyć setny metr o 4,5 metra, a jego starszemu koledze z Zakopanego zabrakło do niego 10 metrów (94,5 metra). Tym samym obaj zaprzepaścili swoje szanse na pierwsze punkty.

 

Bieg nie należał niestety do udanych w wykonaniu żadnego z naszych reprezentantów. Najlepszy czas spośród biało-czerwonych zanotował niespełna 18-letni Paweł Twardosz - jego wynik na 10 kilometrach był jednak i tak 51. w całej stawce, a ostatecznie, wraz z rezulatatem serii skoków (PCR), dał 53. lokatę. Dwa miejsca niżej zameldował się Jan Łowisz. Twardosz stracił do triumfującego Austriaka 6:23.3, a Łowisz 07:40.3. Zawidół też Michał Gut-Chowaniec - z 56. rezultatem biegu mógł niestety tylko pomarzyć o punktach i zanotował spadek aż o 26 pozycji w stosunku do zmagań na skoczni. Kacper Kupczak nie dobiegł dziś do mety.  

 

WYNIKI SERII SKOKÓW (PCR)

OSTATECZNE WYNIKI  

KLASYFIKACJA GENERALNA PUCHARU KONTYNENTALNEGO

 

Katarzyna Nowak

 

Komentarze - 2

Luk

Opublikowano: 2016-02-07 20:53:46

No to mamy zaplecze... Orientujecie się czy Gąsienica wróci do kombinacji od nowego sezonu?

Raku

Opublikowano: 2016-02-07 23:54:38

No niestety słabo to wypadło. Najlepsi Polacy pokonali tylko Ukraińców, częściowo słoweńską krajówkę, Warda i Kima, wczoraj się jeszcze udało Panina to chyba najbardziej znane nazwisko.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl