Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ Val di Fiemme: Krog triumfuje, Frenzel dogania Manninena, Cieślar jeszcze lepszy! [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2016-02-28

Eric Frenzel po raz kolejny wybiegał na trasę jako pierwszy, ale nie zdołał obronić triumfu. Mimo to, na dwa konkursy przed końcem sezonu, zapewnił sobie 4. z rzędu Kryształową Kulę. Wczorajszy rezultat zdołał poprawić Adam Cieślar, po raz kolejny zaliczając najlepszy wynik w karierze! Z biegu zrezygnował Szczepan Kupczak.

 

 

Trzykrotny zdobywca Kryształowej Kuli kolejny raz nie dał rywalom szans na skoczni - żaden z innych dwuboistów nie zdołał doskoczyć do punktu konstrukcyjnego obiektu w Predazzo. Ta sztuka udała się tylko Niemcowi, jednak odległość i tak nie zachwycała - 120,5 metra dało notę 116.3 punktu i przewagę 24 sekund nad Tobiasem Simonem, który lądował 1,5 metra bliżej. Odległość 114,5 metra i stratę 47 sekund zanotował jeden z dwóch Norwegów w czołowej dziesiątce, trzeci Harvard Klemetsen.

 

Wysokie 11. miejsce na skoczni wywalczył Szczepan Kupczak - Polak uzyskał 108 metrów i nad 30. Adamem Cieślarem i Tino Edelmanem miał 54 sekundy przewagi. W obliczu wciąż dokuczliwych dolegliwości związanych z bólem kontuzjowanego barku raczej większe szanse na punkty miał właśnie Cieślar, który wprawdzie poszybował 5 metrów bliżej od swojego kolegi, ale prezentuje równą i wysoką formę biegową. 

 

Na trasie biegu nie pojawiło się dziś kilku zawodników - m.in. Johannes Rydzek oraz Tim Hug. Do nich dołączył Szczepan Kupczak, by nie obciążać barku, który wciąż nie pracuje w 100% tak, jak powinien.

 

Eric Frenzel utrzymywał początkowo prowadzenie  - na pierwszym pomiarze jego przewaga nad wówczas drugim Tobiasem Simonem wyniosła 36,3 sekundy, a po ponad 7 minutach biegu drugi Denifl tracił 42,9 sekundy. Silna koalicja Norwegów nie dała jednak za wygraną i Niemiec musiał pogodzić się z utratą zwycięstwa - jego pogromcami okazali się świetnie dysponowani Magnus Krog i Joergen Graabak. Ten drugi na metę przybiegł 5,8 sekundy po zwycięzcy, zaliczając najlepszy czas biegu i awans z 15. miejsca po skokach. Już czterokrotnego zdobywcę Pucharu Świata wyprzedził też jego kolega z zespołu Fabian Riessle, tracąc do pierwszego miejsca 18,4 sekundy. Mimo zajęcia czwartego miejsca Frenzel już dziś zdołał doścignąć Hannu Manninena i zapewnić sobie czwartą w karierze (i zdobytą z rzędu) Kryształową Kulę.

 

Kolejny wspaniały bieg, pod nieobecność kolegi, zaliczył Cieślar. Już na pierwszym pomiarze czasu przesunął się o jedną lokatę, a na drugiej fotokomórce dołożył jeszcze 2, zajmując 27. miejsce ze stratą  2 minut i 14 sekund do przewodzącego wówczas stawce Frenzela. Zawodnikz Istebnej ostatecznie zanotował fantastyczny 11. (!) czas biegu na 10 kilometrów i zajął najlepsze w karierze 18. miejsce, dopisując do swojego konta 13 (szczęśliwych, a nie pechowych) punktów.  Dzięki temu w klasyfikacji generalnej zajmuje 36. miejsce.

 

Zaskoczeniem mogą być z pewnością 7. lokata Japończyka Hideaki Nagaiego i 9. pozycja Martina Fritza oraz bardzo słaby, 20. rezultat wczorajszego triumfatora, Bernharda Grubera.  

 

WYNIKI SERII SKOKÓW

OSTATECZNE WYNIKI

KLASYFIKACJA GENERALNA PUCHARU ŚWIATA

 

foto: facebook.com/fis.nordiccombined

 

Katarzyna Nowak 

 

Komentarze - 16

Jan

Opublikowano: 2016-02-28 12:28:29

Liczyłem po cichu, że jednak odwołają i wezmą PCR. Przecież te skoki dzisiaj to była jakaś męczarnia i antyreklama (po raz kolejny) dla kombinacji. Przypomniał mi się jakiś wymęczony konkurs sprzed wielu lat w Reit im Winkl, gdzie nikt nie doleciał do punktu K - dziś udało się to jedynie Frenzelowi.

Rychu GKM

Opublikowano: 2016-02-28 14:11:33

Wystarczyło podnieść belkę i konkurs byłby normalny, bo wiatr nie przeszkadzał. Wczoraj skakali z 21 belki, a dziś z 19 Komentatorzy od skoków mówią, że będzie transmisja z biegu do kombinacji, a gdyby jednak nie było transmisji to będzie na niemieckim ZDF

Raku

Opublikowano: 2016-02-28 14:12:06

A ja liczyłem że zrobią. Cieślar mi się kojarzy jako taki dziwny zawodnik, który sobie poradzi w trudnych warunkach (wystarczy zobaczyć jak on przechodzi z PŚ do PK a jak Słowiok i to już jest sprawa wieloletnia) i skoro już mamy swojego szybkobiegacza to liczyłem że mu wyjdzie skok. Niestety nie trafił na papierze złych warunków - nawet dobre bym powiedział, a sytuacja patrząc na straty niemal identyczna a nawet ciut gorsza niż w PCR. Szkoda bo przy takim skoku jak Miro Dvorak była szansa na na prawdę sensacyjny wynik no a tak zostaje walka o 20. Nie ma co narzekać ale każdemu biegaczowi skok kiedyś musi wyjść;) Ciekaw jestem jak Simon się utrzyma z tego sensacyjnego skoku - stawiam, że Cieślar go dojdzie.

Luk

Opublikowano: 2016-02-28 13:32:04

Dobre skoki naszych, powodzenia dzisiaj! A uwaga do redakcji, może dalibyście u góry taki pasek "live" do relacji tekstowej z FIS? W sumie nie wiem czy takowa jest, ale jeśli tak to fajnie byłoby tutaj na stronie dać link.

nieznany

Opublikowano: 2016-02-28 15:12:07

Adam to nie Wiślanin tylko Istebnianin, tylko trenuje w wiślańskim klubie.

Raku

Opublikowano: 2016-02-28 15:49:08

To chyba będzie najdziwniejszy bieg sezonu. Edelmann rzucający sprzętem, Rydzek nawet nie wystartował, dwie dyskwalifikacje (pewnie za zbyt wczesny start), Nagai 7., Fritz 10., Gerard 20., bracia Piho w punktach przy tak katastrofalnym sezonie, Denifl który trzyma się za Krogiem i goni Frenzela;) Shimizu od tak zajmuje sobie 22. miejsce. Brawa dla Cieślara za kolejny dobry bieg. Szkoda skoku bo można było od czapy być nawet w grupie walczącej o podium jak Nagai, który wydawało się że jest bez formy a nagle kończy w 10. Największa sensacja to Fritz który chyba skorzystał na super patencie Austriaków - ale że Niemcy nie byli w stanie tego skopiować? Szalony weekend, ale chyba w Schonach wróci to do normalności;) W ogóle to brawa też dla Klemetsena - świetnie sobie poradził jak na te warunki norweski weteran. Taki Simon już po 4 km miał dość.

Kapustnik

Opublikowano: 2016-02-28 15:58:43

Cieślar 18. A który był Kupczak? Przerwało mi streama a na stronie FISu nie ma jeszcze wyników. Tak czy inaczej 2 polskich kombinatorów zdobyło więcej punktów niż zastępy naszych skoczków. Sygnał, że w PZN powinni przemyśleć zmianę przydzielania środków na te dyscypliny.

ms.

Opublikowano: 2016-02-28 16:26:08

Nie taki frenzel straszny jak go malują. Szalony bieg, wyniki tez zaskakujące, cieślar i wczoraj i dzisiaj pokonał 6- osobową grupę naszych skoczków. Dziwią mnie bardzo dobre czasy biegowe niektórych zawodników, szczególnie schmida i denifla którzy w tym sezonie biegali bardzo słabo, jak widać niektórzy dopiero dochodzą do formy, a innym forma uleciała. Szkoda że watabe się rozchorował bo frenzel wyraźnie słabnie, szkoda ze sezon już się kończy.Ciekawe czy była transmisja biegu na eurosporcie, bo oglądałem na streamie z zdf. Oby zawody w schonach się odbyły, żeby tylko pogoda nie przeszkodziła. Mam nadzieję że w schonach będziemy swiadkami najlepszego wyniku cieślara w karierze.

seba

Opublikowano: 2016-02-28 16:44:38

Brawa dla Adama za najlepsze wyniki w karierze to najlepszy sezon wykonaniu Polaków od lat to także jak się nie myle od 24 lat najlepszy wynik Polaka w kombinacji norweskiej przynajmniej w tym sporcie coś się rusza po głembokim kryzysie.Chłopaki mimo niskiego finansowania ze strony PZN osiągają w tym sezonie wyniki jakich nie osiągali od ponad 20 lat ostatnim dobrym Kombinatorem był Stanisław Ustupski który startował w latach 1987-1994.Teraz wszystko zależy od PZN jeśli chcą aby wyniki były coraz lepsze czyli wchodzenie Adama i Szczepana do 20 PŚ a potem może i 10 a i licze że trener Sturc przez lato poprawi odbicie u Paweła Słowioka to będziemy mieli 3 zawodników w 30.Jednak musi zmienić się finansowanie tego sportu nie może być tak że brakuje pięniedzy na zgrupowania zagraniczne, przeloty samolotem na zawody nie może być tak jak w tym roku że zawodnicy na zawody do Finlandii jechali samochodami bo nie było kasy na przelot.Na pewno Wielki Plus dla PZN i prezesa Tajnera za Zatrudnienie duetu trenerskiego Wantulok i Sturc widać to po wynikach szczegulnie świetną robote wykonał trener Sturc z chłopakami na skoczni do poprawy jest jeszcze bieg ale i tu jest coraz lepiej brakuje także zaplecza servisowego głownie dobrego servismena.Teraz w nastepnym roku imprezy docelowe MŚ a potem Igrzyska Olimpijskie pałeczka należy teraz do PZN jak chcą mieć dobre wyniki to czas na zmiany w finansowaniu Kombinacji norweskiej w Polsce.

seba

Opublikowano: 2016-02-28 17:23:21

Brawa dla Adama za najlepsze wyniki w karierze to najlepszy sezon wykonaniu Polaków od lat to także jak się nie myle od 24 lat czyli 1992 roku najlepszy wynik Polaka w kombinacji norweskiej przynajmniej w tym sporcie coś się rusza po głęmbokim kryzysie.Chłopaki mimo niskiego finansowania ze strony PZN osiągają w tym sezonie wyniki jakich nie osiągali od ponad 20 lat ostatnim dobrym Kombinatorem był Stanisław Ustupski który startował w latach 1987-1994.Teraz wszystko zależy od PZN jeśli chcą aby wyniki były coraz lepsze to musi zmienić się finansowanie tego sportu nie może być tak że brakuje pięniedzy na zgrupowania zagraniczne, przeloty samolotem na zawody nie może być tak jak w tym roku że zawodnicy na zawody do Finlandii jechali samochodami bo nie było kasy na przelot.Na pewno Wielki Plus dla PZN i prezesa Tajnera za Zatrudnienie duetu trenerskiego Wantulok i Sturc widać to po wynikach szczegulnie świetną robote wykonał trener Sturc z chłopakami na skoczni do poprawy jest jeszcze bieg ale i tu jest coraz lepiej brakuje także pożądnego zaplecza servisowego głównie dobrego servismena.Licze także że latem trener Sturc poprawi dyspozycje na skoczni głównie odbicie u Pawła Słowioka oraz forme Kacpra Kupczaka i dojdzie nam kolejnych 2 zawodników mogących zdobywać punkty PŚ i wreście będziemy mieć może drużyne na MŚ w Lahti. Teraz w nastepnym roku imprezy docelowe MŚ a potem Igrzyska Olimpijskie pałeczka należy teraz do PZN jak chcą mieć dobre wyniki to czas na zmiany w Finansowaniu Kombinacji norweskiej w Polsce

Raku

Opublikowano: 2016-02-28 20:09:34

U Cieślara przecież bieg jest super. Trzeba tylko wrócić do dobrych skoków i je dobrze lądować.

bocian

Opublikowano: 2016-02-28 18:13:38

A na zdjeciu to nie przypadkiem Finn Hagen Krogh a nie Magnus Krog? ;)

redakcja

Opublikowano: 2016-02-28 18:18:55

Oczywiście, że Finn Haagen Krogh już poprawione

bocian

Opublikowano: 2016-02-28 20:45:12

I najlepszym się czasem zdarza :) Ważne ze Adam dzisiaj po raz kolejny miał dobry start. Oby Szczepan sie wykaraskał szybko z tej kontuzji. Trzeba trzymac kciuki za ten duet za rok na mś w lahti:)

oldboj

Opublikowano: 2016-02-28 20:05:19

Ale Adam na rozrabiał oczywiście POZYTYWNIE dla kibiców ale PZN chyba nie do końca jest szczęśliwy: 1.Many zdolnych KN - tylko trzeba wyłożyć KASĘ 2.PZN ma skocznię w Wiśle i trasy biegowe na Kubalonce już chyba najwyższy czas doprowadzić te trasy do porządku: a) wyrównać i zrobić PRAWDZIWE ODWODNIENIE zgodnie ze sztuką budowlaną b) WYKONAĆ NAŚNIEŻANIE (nie metoda - chłop + łopata) c) przewidzieć w budżecie PZN kasę na przeloty zawodników. Jeżeli to zrobią w tym roku to było by dobrze. Jeśli o zawodnika będzie się dbało to wcześniej czy później dostarczy nam wiele pozytywnych emocji. Ale to chyba pobożne życzenia!!! A i jeszcze jedno chwała dla trenerów, że się Im udał doprowadzić zawodników do tak świetnej formy. Znając realia to zaraz by ich krytykowano za brak wyników a co za tym idzie oczywiście zmiana trenerów. POZDRAWIAM

domo

Opublikowano: 2016-02-28 20:12:22

Eric Frenzel wyrównał rekord słynego Finna Manninena taki talent i wielki sportowiec jakim jest Frenzel rzadko się trafia a oszlifować taki skarb to rzecz wielka to Niemcom się udało no ale mając takie świetne warunki do przygotowań odpowiednie finanse, obiekty sportowe,świetnych trenerów Weinbucha i Ronny Ackermanna mnie to nie dziwi, Jestem pewien że Frenzel pobije rekord w ilości wygranych Pucharów Świata już za rok bo nie ma obecnie rywala który mu w tym zagrozić no chyba że się nagle taki pojawi np. wielką przyszłość ma przed sobą młody Norweg Jarl Magnus Riiber to też jest wielki talent tylko trzeba go jeszcze oszlifować. drugie miejsce zajmuje i raczej zajmie po zawodach w Schonach Akito Watabe Japończyk jako jeden z nielicznych walczył jak równy z równym z utytułowanym Niemcem jednak ani razu nie udało mu się z nim wygrać od 4 lat japończyk jest cieniu Niemca brakuje mu zwycięstw jest to zawodnik drugich i trzecich miejsc.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl