Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PK w kombinacji: Słowiok 25. w Chaux-Neuve [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2016-03-05

Trwający weekend to nie tylko finałowe rozgrywki PŚ w Schonach, ale i zmagania „drugiej ligi” dwuboju w Chaux-Neuve, dokąd wybrało się 4 biało-czerwonych. Dziś punkty zdobył najbardziej doświadczony Paweł Słowiok. Zwycięzył znany z występów w PŚ Marjan Jelenko.

 

Zarówno triumfujący we Francji Słoweniec, jak i zajmujący trzeci stopień podium Austriak Martin Fritz znaleźli się na tych pozycjach już po skokach, a w biegu tylko potwierdzili dobrą dyspozycję. Reprezentant SSK Velenje skoczył zdecydowanie najdalej, dosłownie dystansując całą stawkę - odległość 117 metrów dała na starcie 53 sekundy przewagi nad drugim wówczas Laurentem Muhlethalerem, który uzyskał 109 metrów. W tym samym miejscu wylądował Martin Fritz. Tak duża różnica czasowa pozwoliła Słoweńcowi odnieść zwycięstwo mimo przeciętnego biegu - triumfator zameldował się bowiem na biegowej mecie z 23. rezultatem.

 

Spośród startujących we Francji czterech biało-czerwonych (Budz, Gut-Chowaniec, Twardosz i Słowiok), tylko Paweł Słowiok zdołał powiększyć dorobek punktowy, zajmując ostatecznie 25. miejsce. Podopieczny Wantuloka po skokach zajmował wprawdzie odległą, 39. pozycję (99,5 metra; +2:16 do zwycięzcy), ale 25. czas biegu pozwolił mu zanotować spory awans. Niestety, ta sama sztuka nie powiodła się Pawłowi Twardoszowi, który na półmetku plasował się o oczko wyżej od swojego starszego kolegi po skoku na 99. metr i po biegu utrzymał wywalczoną wcześniej lokatę (strata 3 minuty, 13,4 sekundy do zwycięzcy). Najsłabiej wypadł najlepiej skaczący w biało-czerwonej ekipie Gut-Chowaniec, zajmując 39. pozycję i spadając z 23. lokaty zajmowanej po zmaganiach na obiekcie HS-118. Upadek na skoczni zaliczył Marcin Budz, plasując się na ostatnim miejscu w gronie 55 startujących. 21-latek z WKS Zakopane nie wystartował w biegu.

 

Kolejne zmagania w ramach PK w kombinacji już jutro.

 

WYNIKI SERII SKOKÓW

OSTATECZNE WYNIKI

KLASYFIKACJA GENERALNA PUCHARU KONTYNENTALNEGO

 

fot. Katja Diegler

KaEn

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl