Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Polscy kombinatorzy startowali w zawodach w Roznovie, Adam Cieślar pokonał Tomasa Portyka! Krystian Gryczuk w czołówce!!

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2016-06-26

Choć lato w pełni, polscy kombinatorzy nie próżnują i zaliczyli już pierwsze zawody. Wczoraj wystartowali w konkursie w czeskim Roznovie pod Radhostem – na skoczni K-70 i trasie biegowej liczącej 5,5 kilometra stawkę zdystansował Adam Cieślar. W czołowej dziesiątce znalazło się jeszcze 5 biało-czerwonych.

 

Po serii skoków Adam Cieślar plasował się na drugim miejscu, rozdzielając dwóch reprezentantów Dukli Liberec. Polak miał wówczas na swoim koncie 121.1 punktu i o ponad 10 „oczek” przegrywał z Tomasem Portykiem. Ostatecznie to zawodnik WSS Wisła pogodził swoich kolegów z Czech i zwyciężył z przewagą prawie 30 punktów nad drugim Janem Vytrvalem.

 

Czwarta lokata wywalczona na skoczni i piąte miejsce biegu sprawiły, że Paweł Chyc z T.S. Zakopane uplasował się na czwartej pozycji, ze stratą 14.9 punktu do trzeciego Tomasa Portyka. W czołowej dziesiątce znalazło się także miejsce dla Piotra Kudzi, reprezentanta polskiej kadry juniorów, który zajął ostatecznie 7. lokatę, poprawiając się o 5 pozycji w stosunku do serii skoków. Czołową dziesiątkę zamknęli 9. Wojciech Marusach ze stolicy polskich Tatr oraz 10. Paweł Twardosz, który jako jedyny po biegu spadł na gorszą lokatę.

 

Drugą dziesiątkę otworzył trenujący pod okiem Tomasza Pochwały Jakub Chowaniec, dwie lokaty niżej znalazł się Michał Gut-Chowaniec z LKS-u Poronin. Niestety, ujemne noty otrzymali: podopieczny Tomisława Tajnera, Kacper Konior (-34.1), oraz Mateusz Dyrcz (-56.5) z SMS Szczyrk, który spadł na 17. miejsce z 10. pozycji wywalczonej na obiekcie K-70.

 

W rozgrywkach, w barwach czeskiego klubu z Łomnic nad Popelką, wystartował także Krystian Gryczuk trenujący niegdyś pod okiem świętej pamięci Wiesława Dygonia. Pochodzący z Kamiennej Góry 22-latek został sklasyfikowany na 6. miejscu.

 

WYNIKI

 

fot. Mateusz Wantulok / PZN

KaEn

 

Komentarze - 2

Kuba_skipol

Opublikowano: 2016-06-26 17:42:22

Brawo dla Gryczuka !!

ms.

Opublikowano: 2016-06-27 08:20:45

Cieślar bardzo ładnie, oby tylko nie złapał jakiejś kontuzji latem to zima będzie udana. Tomas Portyk ostatnio dobrze skacze, wygrał w łomnicach w rywalizacji skoczków, ale pobiegł fatalnie, ale myślę że to chwilowy zanik formy biegowej. Brawa dla chyca i kudzi, szkoda że twardzosz tak słabo pobiegł. Skocznia w lubawce w zimie będzie nadawała się do skakania więc może gryczuk jeszcze się odbuduje i wróci do regularnych treningów, ciekawe tylko dlaczego zawsze na zawdoach w Czechach startuje jako czech, reprezentuje czeski klub ale np. estończycy skaczący dla fińskich klubów startują w finlandii jako estończycy nie finowie.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl