Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

LGP w kombinacji: Frenzel zdominował serię PCR w Oberwiesenthal, Cieślar najwyżej z Polaków. A w cieniu fala dyskwalifikacji

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2016-08-26

Weekend w niemieckim Oberwiesenthal inauguruje tegoroczny cykl Letniej Grand Prix, która potrwa do przyszłej soboty. W rundzie prowizorycznej rozegranej w piątkowy wieczór tradycyjnie bezkonkurencyjny okazał się reprezentant gospodarzy Eric Frenzel. Najwyżej z biało-czerwonych, na 18. lokacie, znalazł się Adam Cieślar.

 

Frenzel w swojej piątkowej próbie o pół metra przekroczył punkt konstrukcyjny normalnego obiektu w Oberwiesenthal (K-95 / HS 106), uzyskując 95,5 metra z 13. belki przy niesprzyjających podmuchach wiatru (+7,9 pkt). Drugiego Tobiasa Simona, który skoczył trzy metry bliżej, wyprzedził o 5.8 pkt (23 sekundy). Wirtualne podium rundy prowizorycznej uzupełnił Austriak Mario Seidl, który zdołał doskoczyć do linii wyznaczającej 92. metr. Od zwycięzcy dzieliło go w przeliczeniu 27 sekund.

 

Za głównymi bohaterami dzisiejszego dnia znaleźli się zawodnicy, który na co dzień raczej rzadko goszczą na wysokich lokatach. Tuż za czołową trójką wylądował Japończyk Yoshito Watabe (91,5 metra), wyprzedzając Francuza Maxime Laheurte (również 91,5 metra) oraz kolejnego Niemca w czołówce, Terence Webera (92 metry).

 

Słabsze rezultaty uzyskali m.in. ósmy Jan Schmid, 13. Bernhard Gruber czy 19. Fabian Riessle.

 

Spośród trzech Polaków, którzy reprezentują biało-czerwone barwy w cyklu LGP w kombinacji, najlepiej spisał się Adam Cieślar. Podopieczny Wantuloka uzyskał 88,5 metra przy wietrze wiejącym z siłą niemal metra na sekundę w plecy. Tym samym, gdyby runda prowizoryczna była pierwszą serią niedzielnego indywidualnego konkursy, Polak traciłby do lidera 1 minutę i 7 sekund. Słabiej wypadł walczący w ubiegłym sezonu z kontuzją Szczepan Kupczak. Skok na 83,5 metra dał 33. lokatę i wirtualną stratę 1 minuty i 51 sekund do zwycięzcy. W gronie zdyskwalifikowanych znalazł się Paweł Słowiok, jednak nieszczęśliwy wypadek przy pracy polskiej ekipy nie będzie miał wpływu na udział zawodnika AZS AWF Katowice w niedzielnych zawodach indywidualnych.

 

Warto dodać, że lista zdyskwalifikowanych zawodników była dość długa (13 reprezentantów), a w gronie tym znaleźli się m.in. Viktor Pasichinyk, Taylor Fletcher, Manuel Faisst oraz (tradycyjnie) Jarl Magnus Riiber, który tę samą wpadkę zaliczył w zeszłym tygodniu podczas Letniego Pucharu Kontynentalnego w skokach w fińskim Kuopio.

 

WYNIKI RUNDY PCR

LISTA STARTOWA NIEDZIELNEJ SERII SKOKÓW

 

Jutro w Oberwiesenthal odbędzie się sprint drużynowy. Początek serii skoków o 15.30, bieg (2x7,5 km) 4 godziny później. Zmagania indywidualne odbędą się w niedzielę. Runda skoków od 11:00, o 14:00 bieg na 10 kilometrów.

 

fot. Mateusz Wantulok / PZN

KaEn

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl