Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

LGP Oberwiesenthal: Riiber z pierwszym triumfem, Cieślar z życiowym rezultatem w letnim cyklu! [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2016-08-28

Jarl Magnus Riiser podczas dzisiejszych rozgrywek Letniej Grand Prix w kombinacji potwierdził dobrą formę prezentowaną tego lata. Prowadzenie zdobyte na półmetku utrzymał także na trasie nartorolkowego biegu i odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w karierze w letnich zawodach najwyżsej rangi w kombinacji. Życiowym rezultatem popisał się także Adam Cieślar, a u boku towarzyszył mu świetnie dysponowany Paweł Słowiok. Słabiej wypadł niestety Szczepan Kupczak. 

 

Jarl Magnus Riiber, który w ubiegłym sezonie zimowym dość często gościł w czołówce, a także zapisał na swoim koncie miejsca na podium (w tym jedno zwycięstwo), teraz potwierdza, że nie były to lokaty przypadkowe. W pierwszym indywidualnym konkursie w kombinacji tego lata odniósł dość pewne zwycięstwo, a zapewnił je sobie głównie znakomitym skokiem na 101. metr oddanym, na prośbę trenera, z obniżonej, 10. pozycji najazdowej. Pozostali dwuboiści skakali z rozbiegu numer… 13, a i tak mieli problemy ze zbliżeniem się do rezultatu Norwega. Na półmetku drugie miejsce należało do Austriaka, Franza-Josefa Rehrla, który doskoczył do linii wyznaczającej 100. metr, a trzecia lokata przypadła w udziale Japończykowi, Yoshito Watabe (99 metrów).

 

Polacy na półmetku, delikatnie mówiąc, niestety nie błyszczeli i wszyscy znajdowali się w 5. dziesiątce. Najwyżej, na 42. pozycji plasował się Szczepan Kupczak (+3:12 do zwycięzcy), pozycję niżej wylądował Adam Cieślar (również strata 3:12), a 46. lokatę zajmował Paweł Słowiok (+3:22).

 

WYNIKI PO SKOKACH

 

Trasa biegu na nartorolkach na 10 kilometrów pokazała dziś możliwości dwuboistów. Jarl Magnus Riiber, choć wygrał zawody z przewagą 2,8 sekundy nad drugim Mario Seidlem, to uzyskał dopiero 34. rezultat biegu. Podium uzupełnił Niemiec, ale tym razem nie Eric Frenzel, a jego drużynowy kolega z wczorajszej rywalizacji w sprincie, czyli Bjoern Kircheisen, który stracił do triumfatora 5,1 sekundy. Zarówno Seidl, jak i Kircheisen zaatakowali podium z lokat poza pierwszą dziesiątką zajmowanych po serii skoków.

 

Ponadto wśród najlepszych dziś zawodników zameldowali się: 4. Franz-Josef Rehrl, 5. Tomas Portyk czy Taylor Fletcher, autor najlepszego wyniku na nartorolkowej trasie (24:28;29), który z 26. pozycji awansował na… 7. Zaskakująco słabo wypadł Eric Frenzel, który mimo piątkowego triumfu w rundzie PCR dziś musiał zadowolić się 14. pozycją, a i tak zanotował dość spory awans, bo na półetku był dopiero 25.

 

Wisienką na torcie okazał się dziś bieg w wykonaniu dwóch biało-czerwonych. Nie najlepiej dysponowani na skoczni Adam Cieślar i Paweł Słowiok, w biegu na nartorolkach pokazali, że warto było na nich postawić, wybierając skład na Letnią Grand Prix. Adam Cieślar zanotował dziś swój najlepszy rezultat w karierze w zawodach Letniej Grad Prix, zajmując 20. pozycję i notując SIÓDMY czas biegu! Dzielnie kroku dotrzymywał mu Paweł Słowiok, zajmując 26. lokatę z dziewiątym wynikiem z nartorolkowej trasy. Warto wspomnieć, że tym samym reprezentant AZS AWF Katowice powetował sobie piątkową dyskwalifikację w rundzie PCR. Jak dowiedzieliśmy się od trenera Wantuloka, nasz zawodnik został wykluczony z rundy, ponieważ… źle stanął do kontroli. Dziś wprawdzie nie zajął najlepszego miejsca w swojej karierze w zawodach LGP (dwukrotnie, w Hinterzarten w 2009 roku i w Oberstdorfie w 2013, był 24.), ale i tak może być z siebie dumny.

 

Ostatecznie podopieczni Wantuloka stracili do zwycięzcy odpowiednio +1:19;8 i +1:37. Niestety, rezultatu wywalczonego w serii skoków nie był w stanie poprawić Szczepan Kupcza, który ostatecznie zajął 44. miejsce.

 

OSTATECZNE WYNIKI

 

KaEn

 

Komentarze - 2

ms.

Opublikowano: 2016-08-28 14:58:11

Dobry start polaków, duży awans po skokach cieślara i słowioka, bardzo dobra forma biegowa ale skokowo jest słabo oby do zimy zarówno skoki jak i biegi były na wysokim poziomie, szkoda że kupczak słabo skoczył bo biegowo niestety nie jest najlepszy, ilves lepiej pobiegł niż skoczył, to duża niespodzianka.

Sakuraj

Opublikowano: 2016-08-28 18:03:22

Już wiemy jak będzie wyglądać sytuacja w PŚ zimowym. Riiber jak nic sobie nie zrobi i będą go omijać pechowe zdarzenia typu upadki po skokach, zderzenia z rywalami, czy mylenie trasy powinien być godnym rywalem Frenzela w walce o generalkę. Frenzel tymczasem czy to Letnia GP, czy PŚ w pierwszym konkursie znów się nie liczy. Pozytywne informacje to dobra forma Portyka, który może wreszcie na poważnie wejdzie do czołówki, coraz lepsze wyniki Hirvonena czy też pierwsze punkty Vytrvala z Czech. Polacy skokowo minus, zwłaszcza Kupczak, a biegowo duży plus. Pytanie czy taką samą formę będą mieli zimą, gdzie dochodzi smarowanie nart, a włączając w to fakt, że narty obsługuje w polskiej kadrze kombinacji jeden człowiek, a w innych państwach jest to cała ekipa, może być różnie. W nartorolkach wychodzi kto jaką naprawdę dysponuje mocą. Ilves też ze swoim biegiem zadziwia, albo postęp, albo rzeczywiście różnica pory roku robi swoje. Na razie jesteśmy w PN na 7 miejscu ex aequo z Francuzami, cieszy fakt że już dużo drużyn ma punkty, w tym Rosja czy Estonia, co wcale nie jest takie oczywiste. Zobaczymy jak będzie wyglądać postawa kombinatorów na skoczni w Oberstdorfie, to powie więcej o szansach na zimę.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl