Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

LGP Villach: Runda PCR dla Riibera, Kupczak najlepszym biało-czerwonym [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2016-08-30

Jarl Magnus Riiber ponownie potwierdził, że pretenduje do roli pogromcy niezwyciężonego od kilku sezonów Erica Frenzela. Tym razem łupem Norwega padła runda PCR w austriackim Villach będącym drugim przystankiem tegorocznej Letniej Grand Prix. Wśród Polaków najwyżej uplasował się Szczepan Kupczak. 

 

Do pewnego zwycięstwa w serii prowizorycznej Riiberowi wystarczył skok na 92. metr oddany, tradycyjnie już, z obniżonego rozbiegu, tym razem o trzy numery w stosunku do reszty stawki. Drugi Maxime Laheurte z Francji skoczył wprawdzie pół metra dalej, ale wyższa belka sprawiła, że stracił do reprezentanta Wikingów aż 8.2 punktu, co dało w przeliczeniu 33 sekundy. Trzecie miejsce wywalczył dziś Mario Seidl, który wylądował na granicy punktu konstrukcyjnego obiektu w Villach wynoszącego 90 metrów.

 

Najdalszą próbą w polskiej ekipie popisał się Szczepan Kupczak, który uzyskał 86,5 metra, co dało 20. lokatę i „wirtualną” stratę w postaci minuty i 44 sekund do Riibera. 11 pozycji niżej znalazł się Paweł Słowiok z o 3 metry krótszym rezultatem (+2:13 do Riibera), a Adam Cieślar zakończył serię PCR na 40. miejscu, skacząc 82 metry.

 

Siedmiu dwuboistów zostało zdyskwalifikowanych za nieprzepisowy kombinezon, a mimo obecności na liście startowej, na belce nie pojawiło się Takehiro Watanabe. Ze startu w Austrii zrezygnował Eric Frezel.

 

PEŁNE WYNIKI RUNDY PCR

 

Seria skoków zaplanowana jest na środę na godzinę 17:00. Dwie godziny później zawodnicy wyruszą na liczącą 10 kilometrów narto rolkową trasę.

 

KaEn

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl