Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Finał LGP w Oberstdorfie: Riiber z trzecim triumfem, Słowiok ponownie zachwyca! [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2016-09-03

Tegoroczna Letnia Grand Prix pokazała, że Jarl Magnus Riiber może być godnym rywalem dla Erica Frenzela, bowiem Norweg dziś odniósł trzecie zwycięstwo i potwierdził triumf w całym cyklu. Polaków z kolei ponownie zachwycił Paweł Słowiok. 

 

W serii skoków Norweg uzyskał 133 metry z 24. belki, co dało tradycyjnie prowadzenie z przewagą 14,6 punktu nad drugim Maxime Laheurte, co przełożyło się na 59 sekund przewagi na trasie biegu. Francuz skoczył o 4 metry mniej, a na tej samej linii wylądował trzeci Haavard Klemetsen, jednak do swojego o 6 lat młodszego rywala stracił 0.1 punktu.

 

Po serii skoków Paweł Słowiok zajmował 36. lokatę z dużymi szansami na punkty, ponieważ do 30. Leona Sarca ze Słowenii brakowało mu jedynie 12 sekund. Polak skoczył 112 metrów z 25. belki przy silnym wietrze w plecy (+10.3 pkt). Na trasę biegu wyruszył 3 minuty po Riiberze.

 

WYNIKI SERII SKOKÓW

 

Na trasie nartorolek zmiany nastąpiły jedynie na drugim i trzecim miejscu, bowiem Riiber udanie utrzymał przewagę wywalczoną na obiekcie HS-137. Ostatecznie zwyciężył z przewagą 17,6 sekundy nad ulubieńcem gospodarzy, Johannesem Rydzekiem, który wskoczył na drugi stopień podium. O jedną pozycję poprawił się także Mario Seidl, czym przypieczętował drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix. Pierwsze miejsce należało oczywiście do Riibera, który zgromadził 300 oczek i o 38 wyprzedził rywala z Austrii. Obok nich w czołowej trójce stanął Francuz, Francois Braud z dorobkiem  185 punktów.

 

KLASYFIKACJA GENERALNA LGP 2016

 

W obliczu pecha polskich zawodników i kontuzji Adama Cieślara oraz Szczepana Kupczaka godnie zaprezentował się Paweł Słowiok, który z 36. miejsca awansował ostatecznie na 19, notując tym samym drugi najlepszy rezultat w karierze (po 18. miejscu w Villach). Tym razem zanotował siódmy czas na narto rolkowej trasie. W klasyfikacji generalnej uplasował się na 21. lokacie, zdobywając łącznie 39 punktów. Adam Cieślar z 22 "oczkami" znalazł się 8 pozycji niżej. Szczepan Kupczak nie zdobył ani jednego punktu.

 

OFICJALNE WYNIKI

 

Przeczytaj także o kontuzjach polskich kombinatorów

 

fot. Katja Diegler

KaEn

 

Komentarze - 1

domo

Opublikowano: 2016-09-04 07:15:00

Ten Jarl Magnus Riiber namiesza zimą wreście Frenzel ma godnego rywala. To godny nastepca legendarnego przed laty norweskiego kombinatora Bjarte Engen Vika ten chłopak zrobi podobną kariere.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl