Huttel i Deuschl wygrywają Alpen Cup w Hinterzarten. Paweł Chyc 17.

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2016-10-05

W miniony weekend kombinatorzy rywalizujący w Alpen Cup zakończyli letnią część cyklu. Areną zmagań była skocznia w Hinterzarten (HS 108) oraz pobliska trasa biegowa. W sobotę kombinatorzy rywalizowali na trasie liczącej 5 kilometrów zaś w niedzielę musieli zmierzyć się z dwa razy dłuższym dystansem. Miłym zaskoczeniem był udział Polaków i Czechów w zawodach tego cyklu, gdyż od kilku sezonów zawodnicy spoza alp byli wykluczeni z możliwości rywalizacji, teraz jednak zostali dopuszczeni do startu i spisali się dość przyzwocicie.

SOBOTA

Rundę skoków wygrał Manuel Einkemmer z Austrii. Na drugim miejscu znajdowało się aż trzech zawodników, Austriak Christian Deuschl, David Mach i Simon Huttel. Paweł Chyc był 16 a Paweł Twardosz nie poradził sobie najlepiej, ponieważ po skokach był dopiero 53. Dopiero 70 był Piotr Kudzia.

WYNIKI PO SKOKACH

Po bardzo zaciętej rywalizacji biegowej zawody wygrał Simon Huttel, który zanotował 21 czas biegu lecz to wystarczyło do triumfu. Drugie miejsce zajął reprezentant Czech Ondrej Pazout. Osiemnastolatek notując 15 czas biegu przegrał ze zwycięzą o zaledwie 2 dziesiąte sekundy. Trzecie miejsce zajął reprezentant Austrii Christian Deuschl który do triumfatora stracił 4 dziesiąte sekundy Czwarte miejsce zajął lider po skokach Manuel Einkemmer, który zanotował jednak dopiero 46 czas biegu, tuż za nim znalazł się Niemiec Maximilian Pfordte a czołową szóstkę zamknął Czech Jan Vytrval. Paweł Chyc mimo bardzo słabego 49 czasu biegu stracił zaledwie jedną pozycję po skoku i w swoim debiucie w zawodach rangi Alpen Cup zajął 17 miejse. 26 czas biegu nie pomógł zbyt wiele Pawłowi Twardoszowi który ostatecznie finiszował 49. Najgorszym z Polaków był Piotr Kudzia który zajął 68 miejsce. Dopiero 34 miejsce zajął triumfator wcześniejszych zawodów Justin Moczarski.

PEŁNE WYNIKI

NIEDZIELA

W niedzielę na skoczni najlepiej prezentowali się Austriacy. Triumfował Christian Deuschl który skoczył 107 metrów i z przewagą 24 sekund ruszył na trasę liczącą 10 kilometrów. Drugi był jego młodszy rodak Manuel Einkemmer. Trzeci na trasę biegu  wyruszył Maximilian Pfordte.

Najlepszy z Polaków Paweł Chyc zajmował 13 miejsce tracąc do Deuschla 1:34 sekundy.

22 był Piotr Kudzia a dopiero 40 Paweł Twardosz.

Najlepszy podczas drugiego dnia rywalizacji był lider po skoku Christian Deuschl, któremu do triumfu wystarczył 22 czas biegu. Drugie miejsce zajał Justin Moczarski który zanotował najlepszy czas biegu. Tuż za reprezentantem gospodarzy linię mety minął Czech Jan Vytrval, koljne miejsca zajęli Lukas Danek, Lilian Vaxelaire i Stefan Hauser. Razem na metę wbiegli Polacy, 24 był Paweł Chyc a 25 Paweł Twardosz. Zawodów nie ukończył Piotr Kudzia.