Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Tomas Portyk obronił tytuł w krajowych mistrzostwach w kombinacji, na starcie Polacy z Gryczukiem! [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2016-10-16

Rosjanie, Finowie, Austriacy i Polacy mają już za sobą rywalizację o medale w krajowych mistrzostwach. Dziś do grona właścicieli krążków w tej rozgrywce dołączyli nasi południowi sąsiedzi, którzy walczyli na obiektach w Libercu. Tym razem, podobnie jak przed rokiem, niepokonany okazał się Tomas Portyk. W zmaganiach udział wzięli rownież Polacy. 

 

Już na skoczni Portyk pokazał, że w walce na rodzimym podwórku nie zadowoli się jedynie medalem, ale będzie walczył o krążek z najcenniejszego kruszcu. Na obiekcie w czeskim Libercu zawodnik z Jilemnice osiągnął rozmiar skoczni wynoszący 134 metry. Plasujący się wówczas za nim Ondrej Pazout wylądował 5 metrów bliżej, co przełożyło się na stratę 38 sekund. Jego wyższość uznać musiał weteran czeskiego dwuboju, Miroslav Dvorak, który na półmetku do Portyka tracił 56 sekund po skoku na 125. metr.

 

Z postawy swoich podopiecznych na skoczni zadowolony był szkoleniowiec Vladimir Smid, który komplementował nie tylko młodych zawodników, ale i Miroslava Dvoraka. – Ta część przebiegła zgodnie z oczekiwaniami, Ondej skoczył bardzo dobrze, a Miroslav zaprezentował solidną formę – przyznał po zawodach.  

 

Po 5 okrążeniach na nartorolkach, z których każde wynosiło 2 kilometry, w czołowej trójce nastąpiła tylko jedna kluczowa zmiana. Mianowicie na drugi stopień podium wbiegł Miroslav Dvorak, wyprzedzając tym samym najlepszego reprezentanta juniorów, Onderja Pazouta, który musiał zadowolić się brązowym medalem. 20-letni Portyk triumfował ostatecznie z dużą przewagą 34,1 sekundy, a  poknanie rywali na skoczni dało mu duże możliwości kontroli sytuacji. – Lepiej biega mi się ze świadomością, że koledzy tracą do mnie 40 sekund lub więcej, dlatego cieszę się, że w rundzie skoków poszło mi tak dobrze – komentował na gorąco świeżo upieczony obrońca tytułu sprzed roku. Ostatecznie trzeci Pazout stracił do zwycięzcy ponad minutę i 10 sekund, pewnie broniąc miejsca na podium (ponad minuta przewagi nad czwartm zawodnikiem), a ze srebra oraz powrotu do rywalizacji cieszył się Dvorak. – Jestem zadowolony, że po wielu problemach zdrowotnych mogłem wrócić do treningu. W czasie biegu starałem się utrzymać swoją pozycję – zaznaczył najbardziej doświadczony z naszych południowych sąsiadów.

 

Tuż za podium znaleźli się: Lukas Danek, Jan Vytrval i Martin Zeman, a medale w rywalizacji juniorów wpadły w ręce Pazouta, Danka i Vytrvala.

 

Na starcie w czeskich mistrzostwach pojawiła się liczna grupa Polaków. Najlepiej spisał się Michał Gut-Chowaniec z LKS-u Poronin, który zajął ostatecznie 7. miejsce, choć po skoku plasował się 3 lokaty wyżej. Następne dwa miejsca również należały do Polaków, czyli Pawła Chyca i Piotra Kudzi. Drugą dziesiątkę otworzył Krystian Gryczuk, a dalej znaleźli się Jakub Chowaniec (13. miejsce), Kacper Konior (14. lokata) i Mateusz Małyjurek, który zmagania ukończył na pozycji numer 15. 

 

OFICJALNE WYNIKI

 

KaEn

źródlo: czech-ski.com

fot. Facebook / Czech Nordic Combined Team

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl