Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Mistrzostwa Niemiec w kombinacji: Rydzek, Faisst i Riessle ze złotymi krążkami [wyniki]

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2016-10-23

Powoli końca dobiegają przygotowania do zimy, a także krajowe letnie czempionaty w poszczególnych krajach. Tym razem wewnętrzną walkę o medale stoczyli ze sobą Niemcy w towarzystwie gości z zagranicy, a złoto w zawodach indywidualnych zdobył Johannes Rydzek. Rozgrywki drużynowe padły łupem Manuela Faissta i Fabiana Riessle. 

 

ZAWODY INDYWIDUALNE

W sobotę w niemieckim Oberhofie na starcie serii skoków stanęło 44 zawodników, w tym nie tylko nasi zachodni sąsiedzi, ale i goście z Francji. Jeden z nich, Maxime Laheurte, prowadził nawet po serii skoków , niemal miażdżąc rywali na obiekcie im.  Hansa Rennera o rozmiarze umiejscowiony na 140. metrze i punkcie konstrukcyjnym znajdującym się 20 metrów bliżej. Reprezentant Trójkolorowych zdołał uzyskać aż 137,5 metra i pozostawił daleko w tyle pozostałych rywali, w tym czterokrotnego zdobywcę Kryształowej Kuli w czterech ostatnich sezonach, Erica Frenzela, który skoczył „tylko” 131,5 metra, zajmując na półmetku trzecie mejsce, i jeśli chciał myśleć o triumfie, musiał liczyć się z koniecznością odrobienia 45 sekund straty. Pół metra bliżej od Frenzela skoczył jego kolega z kadry, Johannes Rydzek, który jednak wyprzedzał rywala z Oberwiesenthal jedynie  2 sekundy.

 

Na kolejnych lokatach znaleźli się także rodacy Laheurte. Na 6. miejscu wylądował Maxime Mühlethaler ze skokiem na 128,5 metra, a siódme miejsce zajmował Terence Weber. Obu przedstawicieli gości wyprzedzili 4. Manuel Faisst, który jeśli chciał myśleć o podium, musiał myśleć o odrobieniu 7 sekund straty do Frenzela, oraz 5., doświadczony Tino Edelman.

 

WYNIKI SERII SKOKÓW

 

Ostatecznie na czele stawki nastąpiły istotne przetasowania, jednak stwierdzenie, że stanowiły one niespodziankę, byłoby nadużyciem, mimo że triumfu nie odniósł czterokrotny zwycięzca Pucharu Swiata. Na najwyższym stopniu podium stanął bowiem Johannes Rydzek, który uzyskał najlepszy czas biegu  na 15 kilometrów (27:02,6) i w końcowym rozrachunku o 10,7 sekundy wyprzedził swojego najgroźniejszego rywala, Erica Frenzela. Brązowy medal wpadł w ręce Maxime Laheurte, który wypuścił z dłoni złoto wskutek dość słabego biegu – jego czas był 12. w całej stawce. Francuz mógł być jednak pewny swego, czyli wywalczenia krążka, bowiem 4. Manuel Faiisst, który utrzymał pozycję zdobytą na skoczni, stracił do niego niemal 40 sekund.

 

Na 5. lokatę z 11. wskoczył Jakob Lange, a miejscami zamienili się ze sobą Terence Weber (statecznie 6.) i Maxime Mühlethaler (7. pozycja). Najlepsze miejsce wśród juniorów i tym samym złoty medal w tej kategorii wiekowej to wyczyn Vincenza Geigera. Ze stratą ponad minuty srebro zdobył Martin Hahn, a brąz najmłodszy na podium, urodzony w 1999 roku, Julian Schmid.  

 

OSTATECZNE WYNIKI

WYNIKI W KATEGORII JUNIORÓW

 

SPRINT DRUŻYNOWY

W niedzielę, 23 października, przyszedł czas na zmagania drużynowe. Po serii skoków stawce przewodzili nie gospodarze, ale Francuzi w składzie Antoine Gerard i Francois Braud. Ten pierwszy skoczył 128,5 metra, a drugi 131, co dawało im przewagę niecałych 3 punktów nad kolejną „trójkolorową” dwójką – Maxime Laheurte (127 metrów) i Laurent Mühlethaler (131 metrów). Wirtualne podium, z 10-sekundową stratą do liderów, zajmował duet niemiecki: Fabian Riessle, który na obiekcie HS-140 w Oberhofie uzyskał 133,5 metra i Manuel Faisst lądujący pół metra bliżej. Na podium mogły liczyć także dwie kolejne pary, mianowicie Tobias Haug i Tobias Simon oraz Jakob Lange startujący z Johannesem Rydzekiem, indywidualnym mistrzem kraju.

 

WYNIKI SERII SKOKÓW DO SPRINTU DRUŻYNOWEGO

 

Ostatecznie to, co niemieckie, pozostało w Niemczech, a na czele stawki po skokach i biegu (10 okrążeń po 1,6 kilometra) znaleźli się trzeci na półmetku Manuel Faisst i Fabian Riessle, którzy zwyciężyli pomimo tego, że zanotowali dopiero 6. czas na nartorolkowej trasie. Na drugie miejsce z 5. lokaty przesunęli się Johannes Rydzek i Jakob Lange, a podium uzupełnili Tobias Haug i Tobias Simon ze stratą 11,2 sekundy. Do ostatniej chwili nie mogli być pewni medalu, bowiem po piętach deptali im Eric Frenzel startujący w dwujęzycznej parze z Terence Weberem. Prowadzący na półmetku Francuzi spadli na 5. i 6. pozycję.

 

OSTATECZNE WYNIKI SPRINTU DRUŻYNOWEGO

 

fot. Facebook Fabiana Riessle

źródło: DSV

KaEn

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl