Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Tim Hug wygrywa kuriozalne mistrzostwa Szwajcarii w kombinacji norweskiej

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2016-10-24

Na arenach zmodernizowanego niedawno kompleksu w Kandersteg rozegrano mistrzostwa Szwajcarii w kombinacji norweskiej i skokach narciarskich. Były to pierwsze zawody o tak wysokiej randze jakie rozegrano w tym miejscu od czasu przebudowy tamtejszej skoczni, której rozmiar wynosi 106 metrów. W rywalizacji kombinatorów norweskich wygrali Tim Hug (kat.open Pascal Muller (kat.junior) oraz Rea Kindlimann (kat.kobiet)

 

KONKURS W KATEGORII OPEN:

W konkursie w kategorii open udział wzięło zaledwie 5 zawodników. Bezkonkurencyjny zarówno na skoczni jak i w rywalizacji biegowej okazał się jedyny obecnie profesjonalnie uprawiający kombinację norweską w Szwajcarii Tim Hug. Drugie miejsce zajął Mario Anderegg który jest skoczkiem narciarskim. Szwajcar stracił do Huga 01:45.2 sekundy i z dużą przewagą zapewnił sobie srebrny medal. Brąz przypadł Adrianowi Kunzi który ostatni start w zawodach rangi fis zaliczył w Październiku 2007 roku podczas zawodów fis cup w Einsiedeln. Zawodnik urodzony w 1989 roku stracił do zwycięzcy 07:00.1. Na czwartym miejscu uplasował się szesnastoletni Elias Detrich a ostatni był rówieśnik brązowego medalisty Martin Rolli.

http://www.swiss-ski.ch/fileadmin/media/leistungssport/documents/NK/SM/20161023_161022_HS106_RL_NK.pdf

 

KONKURS W KATEGORII JUNIOR:

W kategorii juniorów do lat 16 złudzeń rywalom nie pozostawił Pascal Muller który w przyszłości być może postawi na kombinację norweską w której okazyjnie od kilku sezonów startuje w zawodach Fis Youth Cup. Srebrny medal wywalczył Nico Zarucchi który uzyskał najlepszy czas biegu. Tuż za trzynastolatkiem linię mety minął Patrice Ochsner. Czwarty był Noah Camenzind   a piąty piętnastoletni Damien Rupp. W zawodach w tej kategorii udział wzięło 14 zawodników co wydaję się być nadzieją na to że kombinacja norweska nie zginie w kraju który kiedyś uchodził za potęgę w tej dyscyplinie.

http://www.swiss-ski.ch/fileadmin/media/leistungssport/documents/NK/SM/20161023_161022_HS72_RL_NK.pdf

 

 

KONKURS W KATEGORII KOBIET:

Konkurs dziewcząt wygrała Rea Kindlimann która zwyciężyła w rundzie skoków a w biegu uzyskała drugi czas. Skład podium uzupełniły Chiara Arnet i Sina Arnet. Czwarta była Simone Buff, piąta Charlotte Suter a szósta Alena Czekala.

http://www.swiss-ski.ch/fileadmin/media/leistungssport/documents/NK/SM/20161023_161022_HS72_RL_NK.pdf

 

Autor: ms.

Źródło: swiss-ski.ch

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl