Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kombinacja: Mikko Kokslien mistrzem Norwegii [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2016-11-20

Norwegowie już rozegrali swoje krajowe mistrzostwa w skokach, jednak na kombinację czas przyszedł dopiero dziś. Ostatecznie po uznaniu wyników serii PCR oraz dzisiejszym biegu po triumf sięgnął Mikko Kokslien, pokonując m.in. doświadczonego Joergena Graabaka czy Haavarda Klemetsena.

 

Ze względu na złe warunki atmosferyczne (zbyt silny wiatr) panujące na Midstubakken w Oslo piątkowa seria skoków została anulowana, a za wiążące uznano rezultaty rundy PCR rozegranej w czwartek. W tej niepokonany okazał się mniej znany Espen Andrsen, który z 14. belki uzyskał 91,5 metra. Drugiego miejsca na trasie biegu bronić miał Szwajcar Tim Hug lądujący zaledwie pół metra bliżej, a za plecami mający doświadczonego Haavarda Klemetsena. O podium, a przy dobrym biegu nawet o zwycięstwie mógł myśleć Joergen Graabak plasujący się na 4. lokacie po skoku na linię wyznaczającą granicę 89. metra. Słabiej w dość loteryjnej i zmiennej serii PCR wypadli m.in. Mikko Kokslien (6. lokata) czy Magnus Moan (14. miejsce). Sędziowie często zmieniali pozycję startową, powodując, że jedni zawodnicy skali z belki nr 14, a inni 17.

 

Co ciekawe, na starcie nie pojawił Jarl Magnus Riiber, który sprawił tak dużą niespodziankę w czempionacie w skokach, zajmując 2. miejsce i przegrywając jedynie z Danielem-Andre Tande, a pokonując m.in. Johanna Andre Forfanga mającego na koncie triumfy w PŚ w skokach.

 

WYNIKI SERII SKOKÓW (PCR) W OSLO

 

Po biegu na czele nastąpiły znaczne przetasowania. Na niższe miejsce spadli m.in. Haavard Klemetsen (na półmetku na najniższym stopniu podium) i myślący o złocie Espen Bredesen. Krążek z najcenniejszego kruszcu ostatecznie wpadł w ręce Mikko Kokksliena. Na Skiarenie w Beitestolen podium wywalczyli trzej zawodnicy legitymujący się na mecie najlepszymi wynikami biegu. Najszybciej 10 kilometrów pokonał Kokslien, awansując z 7. pozycji na pierwszą, za jego plecami, przesunąwszy się o 2 lokaty, znalazł się Joergen Graabak. Najwięcej zyskał jednak Magnus Moan, któremu nie poszczęściło się w Oslo, co powetował sobie jednak w Beitestoelen. Niestety, straty ze skoczni nie udało się zniwelować w 100%, stąd duża, ponad 55-sekundowa strata do triumfatora z Lilelhammer.

 

Za podium znalazł się Truls Johansen, na 5, pozycję spadł liderujący na półmetku Bredesen, a na 6. Haavard Klemetsen. Łącznie na skoczni zaprezentowało się 33 kombinatorów, a do Beitestoelen przyjechało 30 z nich.

 

OSTATECZNE WYNIKI MISTRZOSTW NORWEGII W OSLO / BEITESTOELEN

 

KaEn

źródło: skifrbundet.no / beitoworldcup.com

fot. Facebok / Kombinertlandslaget

 

Komentarze - 2

ms.

Opublikowano: 2016-11-20 11:49:44

Wyniki bez zaskoczeń, szkoda że bracia Piho i Hug nie pojawili się na starcie biegu. Szkoda że Halvorsen mimo dobrego skoku po biegu tak spadł, ale może jeszcze się poprawi. W tekście jest literówka nie Espen Bredesen tylko Andersen. Jakby Bredesen wystartował no to chyba by tak dobrze nie wypadł, zwłaszcza w biegu. Riiber nie startował chyba przez kontuzję barku czy jakąś infekcję a Krog i Schmid są przeziębieni.

NOR

Opublikowano: 2016-11-21 00:49:29

Pojawili się. Estończycy ukończyli daleko a Hug był trzeci, czyli jest w bardzo dobrej formie przed sezonem.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl