Druml, Gerstgraser, Simon i Laheurte wygrywają krajowe zawody w kombinacji norweskiej

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2016-12-12

W miniony weekend nie odbywały się zawody rangi Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Termin został więc wykorzystany przez wiele federacji do organizacji krajowych zawodów w tej dyscyplinie. Prezentujemy wyniki z Austrii, Niemiec i Francji.

AUSTRIA

Austriaccy kombinatorzy rywalizowali w Ramsau, które w tym tygodniu będzie gościć najlepszych kombinatorów świata w ramach zawodów z cyklu Pucharu Świata. Puchar Austrii został rozegrany w wielu kategoriach wiekowych. Zawodnicy rywalizowali zarówno w sobotę jak i niedzielę.

Sobota

W sobotę zawody odbywały się na skoczni oraz na trasie liczącej 10 kilometrów.

W rywalizacji zawodników do lat 16 zwyciężył Fabian Hinterberger który wyprzedził swojego rówieśnika Fabio Obermeyra oraz Thomasa Retteneggera. Zawody ukończyło 13 zawodników.

W rywalizacji juniorów starszych złudzeń rywalom nie pozostawił Florian Dagn. Drugi był Marc-Luis Rainer a trzeci Christian Deuschl.  W zawodach seniorów po ciężkiej walce zwycięstwo odniósł powracający po chorobie Tomaz Druml (foto), który wyprzedził drugiego Paula Gerstgrasera o zaledwie 00:04.7 i o 00:04.8 Bernharda Flaschbergera.

Niedziela

W niedzielę zawodnicy rywalizowali na skoczni oraz na trasie liczącej 5 kilometrów. W rywalizacji juniorów do lat 16 po zaciętej walce wygrał Thomas Rettenegger, który o zaledwie 00:03.4 wyprzedził Fabiana Hinterbergera. Trzecie miejsce zajął Manuel Einkemmer. W zawodach wzięło udział 15 zawodników.

W rywalizacji do lat 20 rywalizowało 13 kombinatorów. Zawody wygrał Marc-Luis Rainer, który wyprzedził Floriana Dagna. Trzecie miejsce zajął Christian Deuschl.

W rywalizacji seniorów niespodziewanie wygrał Paul Gerstgraser, który o 5 sekund pokonał Philippa Ortera. Skład podium uzupełnił Lukas Greiderer. Na kolejnych miejscach zameldowali się Franz- Josef Rehrl oraz Bernhard Flaschberger. W zawodach wzięło udział 8 zawodników.

Pełne wyniki- Sobota

Pełne wyniki- Niedziela

NIEMCY

Niemcy również rozegrali zawody krajowe które odbyły się co ciekawe w Austriackim Seefeld. Rywalizacja odbyła się w wielu kategoriach wiekowych. Rywalizacja odbywała się w dniach 9-10 grudnia.

W zawodach juniorów do lat 16 wystartowało 10 zawodników wśród których byli dwaj reprezentanci Czech. Zawody wygrał prowadzący po skokach Christian Frank który zanotował czwarty czas biegu. Drugi był Jonas Jakle a trzeci Finn Stutz.

W rywalizacji do lat 17 wystartowało 19 zawodników a najlepszy okazał się Simon Huttel który utrzymał prowadzenie po skoku mimo czwartego czasu biegowego. Na kolejnych miejscach zameldowali się Luis Lenhert i Tim Kopp. Czwarte miejsce zajął najlepszy na trasie biegowej Czech David Zemek.

W rywalizacji seniorskiej wygrał Tobias Simon który prowadził już po skoku. Drugi był Martin Hahn który zanotował najlepszy czas biegu a trzecie miejsce zajął reprezentant Japonii Go Sonehara.  Kolejne miejsca zajęli Lukas Danek, David Welde a czołową szóstkę zamknął Yuto Nakmura który po skoku był drugi. Zawody ukończyło 28 zawodników a do biegu nie wystartował Michael Dunkel.

Pełne wyniki można znaleźć TUTAJ

FRANCJA

Kolejnym krajem który zorganizował zawody o randze krajowej była Francja. Na starcie stanęła najmocniejsza kadra Francuzów w celu wyłonienia składu na kolejne zawody Pucharu Świata.

Zawody odbyły się w Chaux-Neuve do którego w przyszłym roku także tradycyjnie zawita cykl Pucharu Świata.

Zawody wygrał Maxime Laheurte który wygrał serię skoków a do zwycięstwa nad Francoisem Braud pozwolił mu czwarty czas biegowy. Braud przegrał z Laheurte o zaledwie 0.30 sekundy.

Z większą startą na mecie zameldował się Laurent Muhlethaler który mimo dobrej postawy na skoczni nie zdołał utrzymać drugiego miejsca które dzielił wraz z Francoisem Braud.  Czwarte miejsce z dużą przewagą nad rywalami zajął Antoine Gerard. Na piątym miejscu uplasował się Hugo Buffard, który zanotował najlepszy czas biegu, jednak Francuz dużo stracił przez słaby skok po którym był dopiero 12. Czołową szóstkę uzupełnił Nicolas Didier. W zawodach wzięło udział 20 zawodników. Po zakończeniu rywalizacji ogłoszono skład reprezentacji Francji na kolejne zawody Pucharu Świata. Skład nie uległ żadnej zmianie a to oznacza że do Ramsau wybierają się zawodnicy którzy zajęli pierwsze cztery miejsca w zawodach.

PEŁNE WYNIKI TUTAJ

Francuscy kombinatorzy dobrze spisali się także w zawodach krajowych w skokach narciarskich które również odbyły się w Chaux-Neuve. Zawody wygrał Szwajcar Sandro Hauswirth a tuż za nim uplasował się Laurent Muhlethaler. Kolejne miejsca także zajęli kombinatorzy norwescy. Trzeci był Maxime Laheurte a czwarty Francois Braud. Czołową piątkę uzupełnił kolejny Szwajcar Luca Von Gruenigen. Szósty był Domik Peter a siódmy Mathis Contamine. Ósme miejsce przypadło kolejnemu kombinatorowi Antoine Gerardowi . Dziewiąty był inny kombinator Nicolas Didier a czołową dziesiątkę zamknął utalentowany młody dwuboista Edgar Vallet który w rywalizacji kombinatorów zajął wysokie siódme miejsce.