Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ w kombinacji: Andersen zwycięzcą kwalifikacji, obaj Polacy w konkursie [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2016-12-16

Norweg Espen Andersen uzyskał najlepszy rezultat podczas  rozegranych dziś w południe kwalifikacji w Ramsau na skoczni o punkcie HS 98, choć wcale najdalej nie lądował. Z dwóch biało-czerwonych wyżej uplasował się Szczepan Kupczak, zamykając czołową trzydziestkę. 

 

Norweg przy minimalnych podmuchach w plecy wylądował na 95. metrze, jednak na prośbę trenera skakał z obniżonej, 18. belki. Dzięki temu o 10 sekund wyprzedził drugiego dziś Austriaka, Mario Seidla, który wylądował 1,5 metra dalej. I to nie był jednak najlepszy skok dnia, bowiem pół metra dołączył Takehiro Watanabe, co umożliwiło mu zajęcie trzeciej pozycji.

 

Na 4. miejscu po skoku z 19. belki na 93,5 metra znalazł się kolejny z gospodarzy, David Pommer., wyprzedzając swojego rodaka, Franza-Josefa Rehrla (95,5 metra) oraz jednego z trzech Niemców w pierwszej dziesiątce, Fabiana Riessle. Włoskich barw w czołówce bronił za to 8. Samuel Costa.

 

W Ramsau z powodów zdrowotnych nie startuje Adam Cieślar, dlatego też o punkty powalczą tylko Szczepan Kupczak i Pawł Słowiok. W rundzie PCR wyżej uplasował się ten pierwszy, zajmując 30. lokatę i skacząc 90,5 metra. Wirtualna strata do prowadzącego to dokładnie minuta. Rzutem na taśmę awans wywalczył za to drugi podopieczny Wantuloka, Paweł Słowiok. Uzyskane 86,e metra dało 46. pozycję ze stratą minuty czterdzieści do Andersena.

 

Wciąż nieobecny w zmaganiach najwyższej rangi pozostaje Jarl Magnus Riiber. Slabo wypadł dziś także lider PŚ, Johannes Rydzek, bowiem wywalczył dopiero 25. wynik, ale jak wiadomo, Niemiec dużą przewagę uzyskuje przede wszystkim w biegu.

 

WYNIKI PCR

 

Jutrzejsza seria skoków rozpocznie się o 11.30. O 14.00 wystartuje bieg na 10 kilometrów. Relacja jak zwykle na Skipolu!

 

KaEn

 

Komentarze - 1

Sakuraj

Opublikowano: 2016-12-16 21:06:52

Cieszmy się z każdego punktu wywalczonego przez Polaków, a nawet z tych 40 miejsc Słowioka i Kupczaka, bo patrząc na wyniki z PK, to Cieślar może zostać na długi czas we wspomnieniach wielu kibiców kombinacji jako zawodnik do którego będziemy się odwoływać mówiąc o dobrych wynikach.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl