Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Lukas Klapfer w wywiadzie dla skipola

Kombinacja norweska -> wywiady

2015-02-05

Lukas Klapfer jest austriackim kombinatorem norweskim, brązowym medalistą z Soczi w konkursie drużynowym. Pierwsze indywidualne zwycięstwo w Pucharze Świata odniósł w tym sezonie w Schonach.

 

Bożena Tyc: Opowiedz o początku swojej przygody z kombinacją.

Lukas Klapfer: Kombinacją fascynowałem się od małego. W szkole ten sport zainteresował mnie jeszcze bardziej i postanowiłem spróbować. Mario Stecher również chodził do szkoły tam, gdzie ja. Kiedy zobaczyłem go w Pucharze Świata, stał się dla mnie wzorem do naśladowania.

 

Masz swojego idola?

Kiedyś miałem idola, ale obecnie nie mam żadnego. Podziwiam jednak wielu bardzo dobrych sportowców i mam nadzieję, że kiedyś też inni będą podziwiać mnie.

 

Masz jakiś cel do osiągnięcia w tym sezonie?

Stawiam sobie cele, które jestem w stanie zrealizować, a tym jest zakończenie cyklu Pucharu Świata w top 10. Byłoby pięknie, gdybym zdobył medal na Mistrzostwach Świata w Falun.

 

Jakie to uczucie wygrywać w zawodach PŚ?

To cudowne! Moje pierwsze zwycięstwo w PŚ było dla mnie bardzo ważne. Teraz wiem, że mogę jeszcze wiele osiągnąć, bo zmotywowało mnie to, jak nigdy przedtem.

 

Która z dyscyplin dwuboju odpowiada Ci bardziej?

Oba sporty są świetne! Oczywiście skoki są dla mnie piękniejsze, ale tak samo kocham biegi i obie dyscypliny dają mi mnóstwo radości.

 

Jak spędzasz czas wolny?

Poza kombinacją norweską do moich pasji należy jazda na rowerze górskim, a poza tym interesują mnie również wędrówki po górach.

 

Jesteś zadowolony ze swojej aktualnej dyspozycji?

Jestem bardzo zadowolony, ale byłbym jeszcze bardziej, gdybym był w najlepszej trójce PŚ. Być może w przyszłym roku się uda.

 

Gdzie najbardziej lubisz startować?

Mam ulubione miejsca, ale ogólnie lubię jeździć wszędzie. Najlepiej mimo wszystko startuje mi się w Lahti i Schonach.

 

Zdj. z prywatnej galerii

Komentarze - 1

Fan KN

Opublikowano: 2015-02-05 18:09:30

Klapfer jest utalentowanym zawodnikiem, wydaje się być miły :) Swoją drogą fajnie, że dał się namówić na wywiad, bo przed MŚ raczej nie mają dużo czasu. Czekam na następne wywiady. :)

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl